Na plaży w Pustkowie. Emocje nie tylko sportowe

Data publikacji: 07 sierpnia 2019 r. 10:21
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2020 r. 12:01

Wyjątkowy przebieg miało ubiegłotygodniowe spotkanie na plaży w Pustkowie.

W trakcie turnieju siatkówki plażowej o puchar wójta gminy Rewal, który odbył się w piątek (2.08), wójt gminy Konstanty Tomasz Oświęcimski uhonorował Wiesława Wiatrowskiego z Wrocławia za 30-letnią współpracę w krzewieniu sportu i zdrowego trybu życia oraz promocję gminy Rewal.

28. edycję najstarszej cyklicznej imprezy w Polsce w siatkówce plażowej wygrała po zaciętym finale drużyna pod nazwą Seba się żeni (Sebastian Paluszkiewicz – Jaworzno oraz Andrzej Smiatek – Mysłowice), drugie miejsce przypadło multimedaliście mistrzostw Polski Darkowi Parkitnemu z Częstochowy oraz Tomaszowi Rudnickiemu z Warszawy (Tomek, 66-latek, był najstarszym uczestnikiem imprezy). W sobotę odbył się 8. memoriał Marcina Kowalczyka (zwycięzcy pierwszej imprezy – w 1994 r. w Pogorzelicy), który rozpoczął 26. sezon turniejów trójek siatkarskich. Turniej wygrała ekipa Bar Alex Pustkowo (Artur Kosiór, Sebastian Paluszkiewicz, Andrzej Smiatek). Okolicznościowe puchary ufundowane przez klub Błyskawica Stal Pro – Szczecin wręczał zasłużony trener młodzieży szczecińskiej – Edward Wojnecki. Niedzielny turniej tenisa plażowego wygrała para deblowa Zuzanna Cymanek z Wrocławia (reprezentantka Polski w tej dyscyplinie) wraz z Dariuszem Parkitnym z Częstochowy.