Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Szczecińska drużyna z medalami!

Data publikacji: 25 lipca 2018 r. 16:28
Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2019 r. 10:24

Szczecińska drużyna Ekspedycja Nordic Team Szczecin uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Nordic Walking w Mosinie pod Poznaniem. Drużyna pań w składzie: Małgorzata Szymska, Halina Makocka i Karolina Lipińska na dystansie 5 km zdobyła brąz!

Drugi dzień to finały, gdzie nikt już się nie oszczędzał i walczył na granicy swoich możliwości. Pierwszy finałowy start to 5 km kobiet i mężczyzn. Faworytka do medalu Małgorzata Szymska spisała się rewelacyjnie zajmując czwarte miejsce w kategorii Open i pierwsze w grupie wiekowej 30–39 lat. W marszu na 10 km 12. miejsce w kategorii Open zajął Grzegorz Nakonieczny, który ostatecznie zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 40–49 lat. Miłą niespodziankę sprawiła również Urszula Golus zajmując III miejsce w kategorii wiekowej 60–69 lat.

Oto pozostali zawodnicy z naszego regionu startujący w zawodach: Katarzyna Paliwoda, Beata Gabert, Urszula Golus, Magdalena Żołno, Grzegorz Nakonieczny, Sławomir Lener, Janusz Cetera, Artur Zdanuk, Karol Lipiński i Lech Golus. Jednym ze sponsorów naszej ekipy jest ośrodek wypoczynkowy „Sandra” w Pogorzelicy.

Mistrzostwa w Mosinie odbyły się pod patronatem Marko Kantanevy – ojca nordic walking w obecnej postaci, który przybył na imprezę. Teraz przed zawodnikami Ekspedycja Nordic Team Szczecin kolejne starty przygotowania do mistrzostw Polski, które jak co roku odbędą się w Osielsku pod Bydgoszczą.