Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Terenówki na ulicach. To już w ten weekend!

Data publikacji: 2017-08-30 11:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Terenówki na ulicach. To już w ten weekend!
 

Po wizytach w Rosji, Katarze czy na Węgrzech Puchar Świata FIA w rajdach terenowych przenosi się do Polski. Po raz szósty najbardziej prestiżowy rajd terenowy w naszym kraju będzie stanowił część światowego cyklu.

Baza rajdu umiejscowiona została na szczecińskiej Łasztowni, skąd ruszać też będą kierowcy do pierwszego etapu. Uroczysty start został zaplanowany na piątek (1 września) na g. 16.30. Jednak już o g. 9 będzie można podziwiać samochody rajdowe w pełnej krasie podczas odcinka testowego na ul. Szafera. Na tej samej ulicy odbędzie się już tradycyjnie pierwszy etap rajdu – tzw. superoes.

W gronie faworytów do zwycięstwa w tym niezwykle wymagającym rajdzie znajduje się, oprócz lidera cyklu Nassera Al-Attiyaha z Kataru, dwóch Polaków: Kuba Przygoński – wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także Krzysztof Hołowczyc – ambasador cyklu Dacia Duster Cup, stworzonego z myślą o młodych kierowcach, który po raz pierwszy w historii będzie można podziwiać w Szczecinie.

W sobotę (2 września) wszyscy rajdowcy przeniosą się do Drawska Pomorskiego, gdzie będą rywalizować w dwóch etapach na poligonie. Na ostatnie odcinki rajdu – które będzie można oglądać w niedzielę (3 września) – powrócą oni jednak do Szczecina. Kierowców będzie można podziwiać na dwóch „oesach” na Krzekowie i dwóch w Lubieszynie. Meta i uroczyste zakończenie rajdu przewidziane jest na 14.30 w miasteczku rajdowym na Łasztowni.

Adrian Kaleta

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Rajd samochodów terenowych Baja Poland stał się już szczecińską tradycją.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA