Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Świat po zagładzie. Wyjątkowy festiwal na lotnisku

Data publikacji: 2017-07-17 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Świat po zagładzie. Wyjątkowy festiwal na lotnisku
Harmonogram festiwalu  

Ponad tysiąc osób weźmie udział w największym w Europie festiwalu postapokaliptycznym, który rusza w poniedziałek (17 lipca) na terenie lotniska w Kluczewie i potrwa do soboty. Jego uczestnicy przeniosą się do świata, który został całkowicie zniszczony w wyniku zagłady nuklearnej.

OldTown to największy w Polsce i rozpoznawalny na całym świecie festiwal osadzony w realiach postapokalipsy, czyli wyobrażeniu świata po globalnej zagładzie atomowej. Organizatorzy czerpią inspiracje z licznych dzieł kultury: kultowych gier z serii Fallout, filmów typu Mad Max czy książek z uniwersum Metro 2033.

Miejscem akcji jest opuszczone lotnisko w Stargardzie. A świat gry to specjalnie przygotowane miasteczko – OldTown – składające się z opuszczonych hangarów lotniczych, ruin budynków oraz zarośniętych trawą pasów startowych.

Przez 72 godziny teren festiwalu będzie areną niezwykłej gry fabularnej osadzonej w rzeczywistości świata zniszczonego przez wojnę nuklearną.

– Taki rodzaj gry nazywa się larpem (ang. live action role-playing) i zyskuje coraz większą popularność, zarówno w Polsce, jak i na świecie – informują organizatorzy festiwalu. – Każdy uczestnik wciela się w wymyśloną i przygotowaną przez siebie postać. Jego wybory i działania mają wpływ na otaczający go świat – to jak potoczą się losy postaci, drużyny, a także całej wioski, zależy od jego decyzji. Gracz często staje przed trudnymi wyborami moralnymi: postąpić szlachetnie i narażać swoje życie, czy łatwo się wzbogacić, ale wystawić innych na pewną śmierć – dodają.

Poza larpem na gości OldTown czekają także konkursy, prelekcje, warsztaty teatralne, wielka sesja fotograficzna, galeria postapokaliptycznej sztuki, walki bokserskie, nocne imprezy muzyczne i wiele innych atrakcji. Oprócz Polaków, organizatorzy spodziewają się ekip z Niemiec, Finlandii, Czech, a nawet z Izraela.

Wstęp na imprezę nie jest dla wszystkich – wymagane są akredytacje. Każdy będzie mógł jednak podziwiać w sobotę (22 lipca) o godz. 12 charytatywną karawanę XIII OldTownu, czyli paradę uczestników festiwalu w postapokaliptycznych strojach, która przejdzie przez centrum Stargardu. W trakcie zbierane będą pieniądze dla chorego Kuby, który walczy z nowotworem.

(reg)

Fot. materiały organizatora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ