niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Świat po zagładzie. Wyjątkowy festiwal na lotnisku

Świat po zagładzie. Wyjątkowy festiwal na lotnisku

Świat po zagładzie. Wyjątkowy festiwal na lotnisku
Data publikacji: 2017-07-17 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 311 276450

Ponad tysiąc osób weźmie udział w największym w Europie festiwalu postapokaliptycznym, który rusza w poniedziałek (17 lipca) na terenie lotniska w Kluczewie i potrwa do soboty. Jego uczestnicy przeniosą się do świata, który został całkowicie zniszczony w wyniku zagłady nuklearnej.

OldTown to największy w Polsce i rozpoznawalny na całym świecie festiwal osadzony w realiach postapokalipsy, czyli wyobrażeniu świata po globalnej zagładzie atomowej. Organizatorzy czerpią inspiracje z licznych dzieł kultury: kultowych gier z serii Fallout, filmów typu Mad Max czy książek z uniwersum Metro 2033.

Miejscem akcji jest opuszczone lotnisko w Stargardzie. A świat gry to specjalnie przygotowane miasteczko – OldTown – składające się z opuszczonych hangarów lotniczych, ruin budynków oraz zarośniętych trawą pasów startowych.

Przez 72 godziny teren festiwalu będzie areną niezwykłej gry fabularnej osadzonej w rzeczywistości świata zniszczonego przez wojnę nuklearną.

– Taki rodzaj gry nazywa się larpem (ang. live action role-playing) i zyskuje coraz większą popularność, zarówno w Polsce, jak i na świecie – informują organizatorzy festiwalu. – Każdy uczestnik wciela się w wymyśloną i przygotowaną przez siebie postać. Jego wybory i działania mają wpływ na otaczający go świat – to jak potoczą się losy postaci, drużyny, a także całej wioski, zależy od jego decyzji. Gracz często staje przed trudnymi wyborami moralnymi: postąpić szlachetnie i narażać swoje życie, czy łatwo się wzbogacić, ale wystawić innych na pewną śmierć – dodają.

Poza larpem na gości OldTown czekają także konkursy, prelekcje, warsztaty teatralne, wielka sesja fotograficzna, galeria postapokaliptycznej sztuki, walki bokserskie, nocne imprezy muzyczne i wiele innych atrakcji. Oprócz Polaków, organizatorzy spodziewają się ekip z Niemiec, Finlandii, Czech, a nawet z Izraela.

Wstęp na imprezę nie jest dla wszystkich – wymagane są akredytacje. Każdy będzie mógł jednak podziwiać w sobotę (22 lipca) o godz. 12 charytatywną karawanę XIII OldTownu, czyli paradę uczestników festiwalu w postapokaliptycznych strojach, która przejdzie przez centrum Stargardu. W trakcie zbierane będą pieniądze dla chorego Kuby, który walczy z nowotworem.

(reg)

Fot. materiały organizatora

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy