Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Przeżyjmy to jeszcze raz. Regatowa wystawa zdjęć

Data publikacji: 2017-08-30 11:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Przeżyjmy to jeszcze raz. Regatowa wystawa zdjęć
 

The Tall Ships Races 2017” to tytuł pokonkursowej wystawy fotograficznej, która od 25 sierpnia do 20 września jest do obejrzenia w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Otwarcie wystawy poprzedzone zostało odczytaniem nazwisk autorów zdjęć, którzy zdobyli główne nagrody w konkursie fotograficznym „The Tall Ships Races 2017”, organizowanym przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.

Zwycięzcą konkursu został Piotr Mania, drugie miejsce zajął Tomasz Abramowicz, zaś trzecia nagroda przypadła Hubertowi Romanowskiemu.

Jak zapewniał Grzegorz Czarnecki, organizator konkursu – jury złożone z profesjonalnych fotografów jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce za pracę pod tytułem „Płyniemy na jednej łodzi”.

– Wszystkie zdjęcia dla jurorów były anonimowe. Obrazy zostały nadesłane drogą elektroniczną. Z grupy 192 prac nagrodzone zostały te najlepsze – mówił G. Czarnecki.

Laureat nagrody głównej nie ukrywał zadowolenia i zapewniał, że absolutnie nie spodziewał się zajęcia pierwszego miejsca.

– Ogromnie się cieszę, że moja praca została doceniona przez tak wybitne postaci szczecińskiej fotografii. Mam nadzieję, że moje zdjęcie będzie pewną syntezą tego wielkiego wydarzenia odbywającego się na ziemi szczecińskiej, jakim niewątpliwe są regaty – tłumaczył „Kurierowi” Piotr Mania.

Piątkowy (25 bm.) wernisaż przyciągnął sporą rzeszę miłośników fotografii. Była to znakomita okazja do spotkania się i wymienienia doświadczeniami związanymi z tą dziedziną sztuki.
Wystawa zawiera kilkadziesiąt wyśmienitych prac autorstwa głównie szczecińskich fotografów pasjonatów, którzy starali się w jak najlepszy sposób przedstawić finał wielkich regat w formie artystycznych zdjęć.

Kamil KRUKOWSKI

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Wystawa będzie do obejrzenia do 20 września.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Wilka Morskiego
2017-09-01 14:53:21
Podaj trzy ktòre trzeba rozwiązać. To je rozwiążemy. Bo podawanie argumentu tysiąca, bez podania chociażby jednego z jasnego określenia, jest tylko zwykłym marudzeniem. Gwarantuję, że jak rozwiążemy te problemy to będziemy sie nim cieszyć jak wszyscy, którzy byli uczestnikami TTSR 2017.
Czytelnik Łukasz
2017-08-30 20:03:44
Nic? A np. pieniądze wydane U NAS przez te dwa miliony ludzi? Trollom pewnej radnej mówimy WON!
Wikk Morski
2017-08-30 16:06:28
czemu w tym Kurierze wchodzicie tak w du...władzom miasta, promując tę wystawę o Tall Shipach. W tym miescie jest tysiąc spraw do zrobienia a nie rozpamiętywanie Tall Shipów i sztucznych ogni ...
obserwator
2017-08-30 11:42:53
strata czasu i pieniedzy aby to rozpamietywać.to nie był budujący , twórczy czas dla Szczecina. Nic nie wniósł.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ