Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Najpierw bieganko, potem śniadanko!

Data publikacji: 2017-08-01 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:42
Najpierw bieganko, potem śniadanko!
 

Ta impreza zawsze gromadzi wielu wczasowiczów wypoczywających na naszym Wybrzeżu. Już jutro (w środę) w Rewalu zaczynają się tradycyjne biegi śniadaniowe. W czwartek biegniemy w Niechorzu, a w piątek w Pobierowie.

Niestrudzonym organizatorem biegów jest od lat Bogusław Mamiński – znakomity polski lekkoatleta i olimpijczyk, biegacz na trzy kilometry z przeszkodami. To za jego sprawą odbywają się co roku na naszym Wybrzeżu biegi, które mają rozruszać wczasowiczów przed śniadaniem. Tu nie biegnie się na czas, a bieg odbywa się w rytm muzyki, którą słychać z jadącego przed biegaczami samochodu. Na początek jest wspólna rozgrzewka, a potem spokojny bieg, w którym uczestniczą wszyscy chętni. Wiek nie ma znaczenia, biegną tu rodzice pchający wózki z dziećmi, osoby starsze… Na mecie jest zawsze dietetyczne śniadanko i napoje ufundowane przez sponsorów.

W środę biegamy po Rewalu. Start na pomoście widokowym z wielorybami. W czwartek bieg w Niechorzu, gdzie startujemy spod dworca autobusowego i kolejowego, a w piątek w Pobierowie. Start u zbiegu ulic Mickiewicza i Grunwaldzkiej koło lodziarni Szkolnicki. Start do biegów odbywa się zawsze o godz. 9, a zapisy prowadzone są w przeddzień biegu od godz. 17 na miejscu startu. ©℗

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA