sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Elektryczne taksówki podbiły Wybrzeże

Elektryczne taksówki podbiły Wybrzeże

Elektryczne taksówki podbiły Wybrzeże
Data publikacji: 2017-08-23 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 1040 289430

Kolejny sezon po ulicach m.in. Rewala, Niechorza i Pogorzelicy kursują taksówki, będące popularnymi melexami. Elektryczne pojazdy zawojowały gminę trzy lata temu i jak widać, interes kwitnie nieźle.

Pojazd zabiera pięciu pasażerów, chociaż niekiedy i więcej, gdyż małe dzieci wielu pasażerów przewozi na kolanach.

Melexy mają wyznaczone swoje postoje, a w większych ośrodkach wczasowych czy też restauracjach znajdują się ich wizytówki, więc ich wezwanie nie sprawia problemu. Wsiadając do takiej taksówki, od razu otrzymujemy paragon z kasy fiskalnej za przejazd. A kosztuje on 5 zł od osoby w granicach jednej miejscowości, więc trzeba uważać, by nie przekroczyć strefy. Jeżeli jedziemy z Pogorzelicy do Niechorza, to na kanale Liwia Łuża opłata wzrasta z 5 do 10 zł, nawet jeśli chcemy przejechać tylko kilka metrów dalej.

Należy pamiętać, że za każdą osobę płacimy po 5 zł na danym odcinku. Niekiedy może się więc okazać, że taniej wyniesie nas skorzystanie z klasycznej taksówki, gdzie płacimy za kurs, a nie za liczbę przewożonych osób.

Ciekawostką jest to, że kierowcami są młodzi ludzie, którzy przyjechali na wakacje do Niechorza (tu mieści się baza), by zostać sezonowymi taksówkarzami. Wystarczy tylko mieć prawo jazdy, a poznanie topografii miasteczek nie sprawia wiele kłopotów. Mankamentem elektrycznych taksówek jest to, że nie mają one bocznych osłon przeciwdeszczowych, co powoduje, że podróż w czasie opadów do przyjemnych nie należy.

Takich taksówek na Wybrzeżu Rewalskim nie brakuje, ale należy zwrócić uwagę czy kierowca włącza licznik i wydaje nam paragon. Bo nie wszyscy tak czynią i niekiedy liczą za przejazd metodą „pi razy oko”. ©℗

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

Komentarze

SimoN
Tym typem pseudo taxi powinna zająć się policja i inne odpowiednie służby. Nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek konkurencji dla Taxi ale... - przewożenie większej ilości pasażerów niż dopuszcza konstrukcja - to wykroczenie. - przewożenie dzieci na kolanach to wykroczenie - I debi...zm* Rodziców i kierowcy. - uprawnienia do przewozu osób wymagają obowiązkowych psychotestów kierowcy. Problem ten wraca w nadmorskich miejscowościach od lat i NIKT nie jest w stanie sobie z tym poradzić; ciekawe dlaczego ? Są również takie nadmorskie miejscowości gdzie te niby taxi wykonują regularne kursy mając swoje (umowne np. w folderze reklamowym) przystanki, a to już chyba taxi nie jest. Najgorsze jest to że ludzie korzystający z takich usług podczas wakacji zatracają swój instynkt samozachowawczy i zachowują się tak jakby pojazd poruszał się w strefie zamkniętej. Dotyczy to tak samo pasażerów jak i kierowców tych taksówek.Tymczasem poruszają się oni po drogach publicznych nie zdając sobie sprawy zarówno z niebezpieczeństwa jak i odpowiedzialności.
2017-08-26 10:41:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy