Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

A może nie nad morze?

Data publikacji: 2017-06-29 11:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
A może nie nad morze?
 

Pięciu ratowników strzeże bezpieczeństwa plażowiczów korzystających z kąpieliska w Lubczynie. Plaża kolejny rok z rzędu może się poszczycić Błękitną Flagą. Kąpielisko nad jeziorem Dąbie będzie czynne przez cały sezon letni, aż do 3 września br.

Tutejsza plaża jest czysta – bardzo często oczyszczana ciągnikiem z specjalnymi grabiami, które zbierają śmieci do głębokości 10 cm. Woda na kąpielisku jest badana przez goleniowski sanepid i w sezonie będzie to wykonywane cztery razy lub częściej, gdy będzie taka potrzeba.

W pogodne dni czynna będzie zjeżdżalnia wodna dla dzieci i wypożyczalnia sprzętu plażowego oraz wodnego. Na miejscu można wypożyczyć kajaki i żaglówki do pływania po jeziorze Dąbie i na spływ rzeką Iną, z dowiezieniem na miejsce spływu. Można też zgłosić się na rejsy po Morzu Bałtyckim, które – zgodnie z harmonogramem – prowadzą kapitanowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji lub mając odpowiednie uprawnienia żeglarskie, samemu zebrać załogę i prowadzić krajowy lub zagraniczny rejs. Są też drewniane domki obok plaży z wyposażeniem hotelowym na wynajem. Obok plaży jest czynna smażalnia ryb i prowadzona jest sprzedaż lodów.

Po jeziorze Dąbie w sobotę i niedzielę kursuje tramwaj wodny, którym za 10 zł można przepłynąć się do wraku betonowego statku lub w inne ciekawe miejsce.

Wiadomo już, że przez całe wakacje na plaży w Lubczynie będą organizowane rodzinne pikniki z pieczeniem kiełbasek. Pierwszy odbędzie się już w sobotę 1 lipca i będzie połączony z żeglarskim śpiewaniem i sportowymi rozgrywkami w piłkę siatkową „Summer Volleyball cup 2017”.

Dowiedzieliśmy się też, że ratownicy będą organizować na plaży pokazy ratownictwa wodnego i prowadzić szkolenia z udzielania pomocy przedmedycznej. W sobotę i niedzielę z plaży obserwować będzie można szkolenia młodych żeglarzy pływających na „Optymistach” należących do SKS Barnim w Goleniowie. 

Tekst i fot. (hz)

Na zdjęciu: Przez cały sezon letni w Lubczynie będą organizowane rodzinne pikniki ze sportowymi atrakcjami.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA