piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > A może nie nad morze?

A może nie nad morze?

A może nie nad morze?
Data publikacji: 2017-06-29 11:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 1015 272788

Pięciu ratowników strzeże bezpieczeństwa plażowiczów korzystających z kąpieliska w Lubczynie. Plaża kolejny rok z rzędu może się poszczycić Błękitną Flagą. Kąpielisko nad jeziorem Dąbie będzie czynne przez cały sezon letni, aż do 3 września br.

Tutejsza plaża jest czysta – bardzo często oczyszczana ciągnikiem z specjalnymi grabiami, które zbierają śmieci do głębokości 10 cm. Woda na kąpielisku jest badana przez goleniowski sanepid i w sezonie będzie to wykonywane cztery razy lub częściej, gdy będzie taka potrzeba.

W pogodne dni czynna będzie zjeżdżalnia wodna dla dzieci i wypożyczalnia sprzętu plażowego oraz wodnego. Na miejscu można wypożyczyć kajaki i żaglówki do pływania po jeziorze Dąbie i na spływ rzeką Iną, z dowiezieniem na miejsce spływu. Można też zgłosić się na rejsy po Morzu Bałtyckim, które – zgodnie z harmonogramem – prowadzą kapitanowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji lub mając odpowiednie uprawnienia żeglarskie, samemu zebrać załogę i prowadzić krajowy lub zagraniczny rejs. Są też drewniane domki obok plaży z wyposażeniem hotelowym na wynajem. Obok plaży jest czynna smażalnia ryb i prowadzona jest sprzedaż lodów.

Po jeziorze Dąbie w sobotę i niedzielę kursuje tramwaj wodny, którym za 10 zł można przepłynąć się do wraku betonowego statku lub w inne ciekawe miejsce.

Wiadomo już, że przez całe wakacje na plaży w Lubczynie będą organizowane rodzinne pikniki z pieczeniem kiełbasek. Pierwszy odbędzie się już w sobotę 1 lipca i będzie połączony z żeglarskim śpiewaniem i sportowymi rozgrywkami w piłkę siatkową „Summer Volleyball cup 2017”.

Dowiedzieliśmy się też, że ratownicy będą organizować na plaży pokazy ratownictwa wodnego i prowadzić szkolenia z udzielania pomocy przedmedycznej. W sobotę i niedzielę z plaży obserwować będzie można szkolenia młodych żeglarzy pływających na „Optymistach” należących do SKS Barnim w Goleniowie. 

Tekst i fot. (hz)

Na zdjęciu: Przez cały sezon letni w Lubczynie będą organizowane rodzinne pikniki ze sportowymi atrakcjami.

A może nie nad morze? A może nie nad morze?

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy