Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

A może do kina? Beksińscy na ekranie

Data publikacji: 2017-08-24 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
A może do kina? Beksińscy na ekranie
 

Wakacje to dobry czas na to, by nadrobić zaległości filmowe. Okazją do tego może być cykl pt. „Kultura dostępna”.

Otóż we wszystkich kinach „Helios”, na terenie całej Polski, w każdy czwartek o godz. 18 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł. Dzisiaj (24 bm.) zostanie pokazany film pt. „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem.

O czym jest wspomniana opowieść? Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne.

Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Wśród kolejnych propozycji „Kultury dostępnej” jest wiele ciekawych filmów – już 31 sierpnia – „PolandJa”, a 7 września – „Gwiazdy”.

(MON)

Fot. Archiwum

Na zdjęciu: W czwartek w „Heliosie” zostanie pokazany film pt. „Ostatnia rodzina” z Andrzejem Sewerynem w roli Zdzisława Beksińskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ile można oglądać
2017-08-25 11:02:33
Temat beksinskich już stał się nudny

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ