Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Prezes PGE Dariusz Marzec: Kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne

Data publikacji: 25 marca 2024 r. 15:41
Ostatnia aktualizacja: 28 marca 2024 r. 23:57
Prezes PGE Dariusz Marzec: Kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne
PGE Polska Grupa Energetyczna - Dariusz Marzec, prezes PGE, z wizytą w Kompleksie Turów  

Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy.

Na spotkanie w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, zorganizowane z inicjatywy prezesa PGE Dariusza Marca, zaproszeni zostali pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów, w tym przedstawiciele Strony Społecznej obu zakładów. Podczas rozmów Prezes podkreślił, że sprawa decyzji środowiskowej Kopalni Turów jest dla PGE priorytetem. Jednocześnie zapewnił pracowników, że PGE wraz ze stroną rządową zrobią wszystko, aby zagwarantować dalsze sprawne i bezpieczne funkcjonowanie kopalni i elektrowni.

Zdajemy sobie sprawę jak ważny dla polskiego systemu energetycznego, dla regionu i wszystkich pracowników jest turoszowski kompleks energetyczny. Naprawimy wcześniejsze błędy i zrealizujemy wszystkie niezbędne działania, aby zachować możliwość normalnego funkcjonowania Kopalni i Elektrowni Turów z najwyższą dbałością o sprawy ekologiczne i bezpieczeństwo całego regionu, tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedział Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. - Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i na tej podstawie podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne w obronie Turowa. Jestem przekonany o pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy – dodaje Dariusz Marzec.

Prezes Dariusz Marzec odniósł się również do planów transformacji energetycznej.

Proces odchodzenia od węgla w Turowie musi być realizowany w sposób odpowiedzialny i dobrze przygotowany, żeby przeprowadzić procesy transformacyjne z zapewnieniem nie tylko bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również bezpieczeństwa regionu i jego mieszkańców. Tego nie da się rozdzielić – powiedział Dariusz Marzec.

Podczas spotkania z pracownikami Kompleksu Turów, prezes PGE odpowiedział również na pytania i wątpliwości załogi dot. ostatniego wyroku WSA. Wizyta w Kompleksie Turów była także okazją do zobaczenia zmian, jakie zaszły w tej lokalizacji od 2016 roku, gdy Dariusz Marzec był wiceprezesem PGE Polskiej Grupy Energetycznej, w tym przede wszystkim inwestycji zrealizowanych zgodnie z warunkami decyzji środowiskowej i umowy polsko-czeskiej.

Wyrok, jaki zapadł 13 marca br. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, nie wpływa na bieżące działanie Kopalni Turów. Nie powoduje żadnych ograniczeń w wydobyciu węgla, produkcji energii elektrycznej i nie wpływa na zatrudnienie w turoszowskim kompleksie.

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

itd
2024-03-28 23:25:11
Ten ''polski'' sedzia powinien byc powieszony za jaja,
Do Edek
2024-03-28 15:50:50
Demencja i frustracja po PiS cię zżera dziadersie..., jacy pseudo sędziowie??? Ty uważasz że ci mianowani przez partię są tymi właściwymi ?? No to zapraszam np. na Białoruś żebyś nie miał za daleko....
Edek
2024-03-28 13:18:25
Lewacto i inne oszołomy z UE łapy precz od naszej energetyki.Polacy nie poddajcie się tej zbrodniczej lewackiej ideologi zielonego ladu bo POlegniemy. Cala UE odpowiada za około 8% światowej emisji gazow cieplarnianych. A gdzie reszta ???Nie dajmy się zwariować.To hanba i zdrada Polski zeby w polskim sadzie , polski pseudo sedzia z orlem na piersi wydał wyrok przeciwko wlasnemy krajowi i narodowi .Czas rozgonic to dziadostwo na cztery wiatry.
Ufam,
2024-03-25 18:35:20
że surowa kara nie minie wszystkich tych, którzy niszczą polską suwerenność energetyczną i suflują nam drogie, niewydajne obce rozwiązania i porzucenie własnych zasobów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA