sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Na Luzie > Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości [GALERIA]

Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Data publikacji: 2019-11-10 20:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-17 23:27
Wywietleń: 518 426937

Z okazji Święta Niepodległości Poczta Polska wprowadzi do obiegu sześć znaczków ze zdjęciami sprzed 100 lat. Przedstawiać będą fotografie rządu Jerzego Moraczewskiego, defilady kawalerii polskiej w Sejnach i Białymstoku, zajęcia Wilna oraz wizerunki gen. broni Józefa Hallera i generała broni Józefa Dowbor-Muśnickiego.

Seria znaczków „Pierwsze dni niepodległości” trafi do obiegu 11 listopada, czyli w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To kontynuacja zeszłorocznej serii, w ramach której wyemitowano edycje: „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”, „Pierwsze dni niepodległości”, „Wojsko Odrodzonej Rzeczypospolitej” oraz „Zakończenie wojny”.

– Znaczki Poczty Polskiej mają wartość artystyczną i historyczną. Są swoistym nośnikiem pamięci o minionych czasach i polskich bohaterach. Do szczególnie ważnych należą te wyemitowane w związku z obchodami rocznic najważniejszych wydarzeń w naszej historii. 11 listopada 1918 roku Polska powróciła na mapę Europy. Celebrujemy tę datę, bo przypomina nam wszystkim, jaką wartością jest wolna i niepodległa Ojczyzna – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej. 

Autorem znaczków jest Andrzej Gosik. Utrzymane w kolorach sepii fotografie nawiązują do stylistyki sprzed 100 lat. Wartość jednego znaczka wynosi 3,30 zł. Znaczki z serii „Pierwsze dni niepodległości” , podobnie jak ubiegłoroczne, wydane są na papierze samoprzylepnym.

Ubiegłoroczna emisja „Pierwsze dni niepodległości” składała się ze znaczków przedstawiających grupę powstańców śląskich, wizerunek Edwarda Śmigłego-Rydza, Franciszka Ksawerego Latinika, wartę polską na odwachu krakowskim oraz grupę polskich żołnierzy.

W oddzielnych seriach filatelistycznych Poczta Polska uczciła Powstanie Wielkopolskie oraz I Powstanie Śląskie. W planach na 2020 rok jest m.in. kontynuacja serii dotyczącej powstań śląskich.

Ł.T

Graf. Poczta Polska

Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Znaczki na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie