piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Zakaz obchodzenia imienin w pracy

Zakaz obchodzenia imienin w pracy

Zakaz obchodzenia imienin w pracy
Data publikacji: 2017-02-16 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-19 21:42
Wywietleń: 907 215398

Zarząd powiatu jarocińskiego wydał oświadczenie, że jego członkowie nie będą obchodzić imienin ani urodzin w pracy. Starosta Teodor Grobelny stwierdził, że takich uroczystości w godzinach pracy nie powinni urządzać też urzędnicy, nauczyciele i uczniowie.

"Z polecenia starosty Teodora Grobelnego oraz wicestarosty Mirosława Drzazgi uprzejmie informuję, że starosta, wicestarosta oraz członkowie zarządu, nie będą obchodzić w pracy imienin ani urodzin. W związku z powyższym sugeruje się, żeby dyrektorzy, kierownicy oraz pracownicy również nie obchodzili w godzinach pracy imienin czy urodzin" - pismo o takiej treści rozesłał sekretariat Starostwa Powiatowego w Jarocinie do kierowników wydziałów w urzędzie i dyrektorów podległych jednostek organizacyjnych.

Starosta powiatu jarocińskiego Teodor Grobelny powiedział, że w urzędach i szkołach nie powinno obchodzić się osobistych świąt, związanych z imieninami czy urodzinami.

– To jest zbędne, zbyteczne i na dodatek krępujące. Takie sytuacje zajmują czas urzędnikom, a oni powinni zajmować się pracą na rzecz mieszkańców. Jestem temu niechętny i zniechęcam innych. Imprezy można organizować poza godzinami pracy – oświadczył.

Dyrektor jednej z jarocińskich szkół powiedział, że przerwa lekcyjna jest dla nauczyciela i w tym czasie ma prawo ugościć kolegów z okazji swojego święta, jeżeli takie jest jego życzenie. Starosta Grobelny, z zawodu nauczyciel, nie zgadza się z takim twierdzeniem.

– Przerwa między lekcjami to nie jest przerwa w pracy, bo nauczyciel nie może opuścić placówki. Nauczyciel w trakcie przerwy powinien pełnić dyżury, przygotować się do następnych zajęć i zwrócić uwagę na to, co robią uczniowie – powiedział. Starosta dodał, że jako nauczyciel, a później dyrektor szkoły nigdy nie był zwolennikiem, żeby także uczniowie częstowali się słodyczami z jakiejś okazji na lekcji.

– To jest naciągane. Takie okolicznościowe imprezy typu walentynki, imieniny czy urodziny są niepotrzebne i przeszkadzają w lekcji. Nauczyciele powinni zająć się pracą dydaktyczną, bo szkoły oceniane są za wyniki, a takie wymuszane imprezy zakłócają proces dydaktyczny w szkołach – powiedział Grobelny.

(pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Do Pani urzedniczki...
Nic prostrzego, jak najpierw ta lyzeczke sprytnie "upuscic" by ta woda calkowicie sie wylala ! Natomiast wieksza strata moze byc... jak to bedzie Woda z %-ami ? A wogole to jak by nie patrzyl i nie liczyl - TO ZYJE SIE TYLKO RAZ i dlatego jak jest Okazja... to BAWMY SIE... i do bialego rana !!
2017-02-19 21:34:08
Wg. nowej metody...
A czy mozna bedzie "obchodzic" chocby tylko Kobiece Imieniny - dookola...??
2017-02-19 21:19:53
Zem
Zlikwidować wszystko,co wiąże się z możliwością obcałowywania ,obłapywania , obściskiwania ! Po czymś takim pozostaje tylko wstręt i nienawisć ! I precz z jakąś propagandą dnia przytulania i innych temu podobnych świąt!Ktoś bierzez za to kasę, a ludzie muszą cierpiec, bo jakieś obleśniaki potraktuja to na serio i rzucaja się ,nie przejmując się tym,że wzudzaja w kimś wstręt i odruchy wymiotne!
2017-02-19 12:54:15
urzędniczka
bardzo dobra wiadomość. pracuję w innym urzędzie i też bym chciała, żeby przełożony podjął taką mądrą decyzję. na co dzień w łyżecze wody jedna drugą by utopiła, a w dniu imienin wymuszone buziaczki
2017-02-18 20:28:11
Magda
Brawo!Nareszcie!Oby to byl dobry początek!
2017-02-18 09:02:19
Panie Starosta...
A 8 Marca czyli Dzien Kobiet czy Dzien Nauczyciela to co... tez nie ?? Gdzie o Dniu Chlopa... juz nie wspomne ! Natomiast dzien Dziecka, czy Mamy i Taty oraz Babci z Dziadkiem - to oczywiscie juz w domu !!
2017-02-18 02:19:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy