poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Na Luzie > Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha

Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha [GALERIA]

Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha
Data publikacji: 2019-08-14 11:01
Wywietleń: 1276 408276

Zamek Czocha w dolnośląskiej Leśnej to najbardziej filmowy zabytek w Polsce. Na trzy dni (15-17 sierpnia) średniowieczna twierdza zamieni się w arenę spektakularnych pokazów, nawiązujących do wybitnych i znanych obrazów z historii kinematografii polskiej i światowej. A to za sprawą Festiwalu Pirotechniki Filmowej. 

Wiedźmin lubił dziczyznę, generał raczył się mocnymi trunkami. Księżniczka Marion natomiast wolała elegancję. Kiedy Bogusław Wołoszański kręcił „Twierdzę szyfrów”, aktorzy odbywali musztrę na zamkowym dziedzińcu. Zamek Czocha to najbardziej filmowy zabytek w Polsce. Powstał tu jeden z pierwszych filmów na świecie -„Wyspa”, ale niestety nie przetrwał. Przedwojenny właściciel majątku również marzył o karierze filmowca, postanowił w Egipcie nakręcić ….przygody Winnetou. Od tamtego czasu nie ma roku, w którym Czocha nie pojawiałaby się w kolejnej produkcji, stąd pomysł na Festiwal Pirotechniki Filmowej.

- To druga edycja imprezy, która przyciąga nie tylko miłośników kina, ale i mocnych wrażeń oraz historii – mówi Jarosław Kuczyński, dyrektor Zamku Czocha. - W tym roku część zamkowych komnat zapełni się elementami scenografii z kręconych u nas filmów, również serwowane podczas festiwalu dania nawiązywać będzie do ulubionych potraw filmowych bohaterów. Będzie w czym wybierać, w Leśnej powstały m.in. „Gdzie jest generał?”, „Twierdza szyfrów” „Ułańska ballada”, „Dwa światy”, „Norymberga” i „Dolina Bogów”. Podczas tej ostatniej produkcji w zamku pracował John Malkovich.

Na trzy dni średniowieczna twierdza zamieni się w arenę spektakularnych pokazów nawiązujących do wybitnych i znanych obrazów z historii kinematografii polskiej i światowej. Widowiskowe fontanny ognia i muzyka filmowa, pokazy pirotechniczne, najazd barbarzyńców na zamek, czy wreszcie atak lotniczy wrogiego myśliwca – to tylko niektóre atrakcje.

Zamkowa atmosfera sprzyja także rozbudzaniu wyobraźni, nie zabraknie więc elementów science fiction i fantasy. Zamek Czocha ma ponad 40 tajemnych przejść i mnóstwo skrytek, sam w sobie jest gotową scenografią do filmu.

- Nasi goście wezmą udział w prelekcjach dotyczących sprzętu militarnego, spotkają baśniowe postacie, wejdą w świat kosmicznych potyczek bohaterów filmów fantastycznych. Liczne atrakcje i warsztaty sprawią, że festiwalowe dni będą dla każdego niezwykłą filmową przygodą, okraszoną wiedzą historyczną i sporą dawką adrenaliny– mówi Kuczyński.

Dyrektor obiecuje, że nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, z pewnością spotkają na dziedzińcu smoka. Jarosław Kuczyński nie chce zdradzić tajemnicy, ale ujawnił, że zarządzany przez niego obiekt znalazł się na liście miejsc, w których powstawać będzie w przyszłym roku jedna z amerykańskich megaprodukcji. Polskie zamki są bardzo atrakcyjne dla zachodnich form producenckich nie tylko ze względu na ceny, ale i malownicze położenie. Zwiedzanie Czochy można połączyć z plażowaniem nad jeziorem, bądź zwiedzaniem okolicznych podziemi i pałaców.

Festiwalowy (darmowy) autobus na trasie Lubań – zamek Czocha- Lubań. Więcej szczegółów tutaj .

(g)

Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha Wystrzałowa zabawa na zamku Czocha

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie