sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Wolszczak: Pokolenia pracowały na chamskie nawyki wobec kobiet

Wolszczak: Pokolenia pracowały na chamskie nawyki wobec kobiet [FILM]

Wolszczak: Pokolenia pracowały na chamskie nawyki wobec kobiet
Data publikacji: 2018-02-11 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-16 23:49
Wywietleń: 1562 309704

Aktorka jest zwolenniczką nagłaśniania problemu przemocy wobec kobiet. Jej zdaniem konieczna jest edukacja prowadząca do zmiany postrzegania pozycji kobiet w społeczeństwie. Gwiazda uważa jednak, że temat ten powinien być podejmowany w sposób wyważony i rozsądny.

Z badań Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej wynika, że blisko 19 proc. kobiet w Polsce doświadczyło przemocy fizycznej i przemocy na tle seksualnym. Oficjalne statystyki policyjne pokazują natomiast, że co roku ok. 90 tys. Polek staje się ofiarami przemocy domowej, a więc agresji ze strony partnera na tle seksualnym, fizycznym lub psychicznym. Temat ten wciąż stanowi jednak rodzaj społecznego tabu.

– Powinno się o tym mówić, tyle lat panowała zmowa milczenia na ten temat – mówi Grażyna Wolszczak. Aktorka jest przekonana, że kwestia przemocy wobec kobiet powinna być obecna w dyskursie publicznym. Jej zdaniem należy ostrzegać przed istniejącymi zagrożeniami, ale jednocześnie edukować. Do poprawy sytuacji kobiet niezbędna jest bowiem zmiana postrzegania ich roli społecznej oraz pozycji w społeczeństwie przez mężczyzn.

 

– Całe pokolenia pracowały na to przyzwolenie, czyli że mężczyźni mają pewne chamskie, wpojone przez swoich rodziców zachowania, tak się zachowywali ludzie, więc trzeba im zwracać uwagę, trzeba mówić o tym – mówi Grażyna Wolszczak. Gwiazda pozytywnie ocenia ideę takich akcji społecznych jak #metoo, którą jesienią ubiegłego roku zapoczątkowała amerykańska aktorka i wokalistka Alyssa Milano. Jej wpis na Facebooku, opatrzony hashtagiem metoo, stanowił odpowiedź na sprawę Harveya Weinsteina, hollywoodzkiego producenta oskarżonego o molestowanie seksualne aktorek.

– Kobiety potrzebują w którymś momencie zrzucić z siebie bagaż, który noszą, niektóre bardzo poważny, natomiast jestem przeciwko takiej histerii, która się rozpętała, bo tak jak powiedziałam, dobrze, że o tym mówimy, ale mówmy o tym w sposób wyważony i rozsądny – mówi Grażyna Wolszczak.

Źródło: Newseria

Komentarze

Baran
feminizm zniszczy naszą cywilizacje - to już widać we francji czy niemczech; czy po feminizmie będzie wielożeństwo?; kobiety mają być podległe mężczyźnie - Biblia; bełkot prawniczy i nieposłuszeństwo kobiet jest formą grzechu
2018-02-16 23:22:33
k
Aktorów lubie oglądać / nie molestuję- bo ładni/e/ i kiedy p.w. są dobrzy w zawodzie . Natomiast ich wypowiedzi osobiste bywają żenujące - i tego lubić się nie da !
2018-02-14 19:47:23
pipi
Cyt. z "aktorki"; -..tórą jesienią ubiegłego roku zapoczątkowała amerykańska aktorka i wokalistka Alyssa Milano. Jej wpis na Facebooku, opatrzony hashtagiem metoo, stanowił odpowiedź na sprawę Harveya Weinsteina, hollywoodzkiego producenta oskarżonego o molestowanie seksualne aktorek." ......Ta pani i jej aktorki panie to durne babsztyle, najperw "robią karierę" (hi hi!) i dwadzieścia lat później gdy nikt nie chce "molestować" wszczynają awanturę.... Gdy moją Zdzichę złapałem bez pozwolenia to przez dwa tygodnie nosiłem przeciwsłoneczne okulary... Nadmieniam uprzejmie iż moja Zdzicha była tylko dojarką (przodującą) w PGR-rze.
2018-02-14 13:19:08
O kim to?
Co ona pier...oli?! Może to o sytuacji w jej konkubinacie? Biedna i wymagająca współczucia kobieta.
2018-02-13 17:17:58
Raj Swiata Feminizmu
Ilekroć jakaś banda przestępców, duchowych, moralnych zboczeńców zabierała się do budowania Raju na ziemi, kończyło się to piekłem. więcej Henryk Pająk
2018-02-13 14:47:47
kolo
Prosimy też o nagłaśnianie chamstwa kobiet wobec kobiet -szczególnie tych obstawionych przez familię i przydupasów wobec pozbawionych takiej obstawy.
2018-02-12 08:37:43
BIN
A może pokolenia pracowały ,żeby nie było tego chamstwa?
2018-02-12 08:19:32
;-)
@hm:To nie wina Pani aktorki że tam są państwa wyznaniowe, ktoś to wszystko wymyslił,...ja tam wolę demokrację,dobrobyt i kapitalizm.
2018-02-11 15:27:56
hm
Każdy człowiek zasługuje na takie zachowanie, na jakie pozwala wobec siebie. Może pani aktorka pojedzie umoralniać do krajów arabskich?
2018-02-11 14:38:22
???
U nas to jeszcze pikuś w rosji to dopiero kobiety maja przej... a w naszym kraju najgorzej maja na wsi i w rodzinach sebixowo -patologicznych tam zawsze kobieta byla gorsza i tylko nadawala sie do rodzenia dzieci i sprzatania ,oczywiscie co niedziele na msze a potem wóda i bicie żony,taka hipokryzja.
2018-02-11 13:07:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy