niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Na Luzie > Witold Waszczykowski ze Srebrnymi Ustami za San Escobar

Witold Waszczykowski ze Srebrnymi Ustami za San Escobar

Witold Waszczykowski ze Srebrnymi Ustami za San Escobar
Data publikacji: 2018-04-05 20:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:27
Wywietleń: 1765 321685

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek 5 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, nagrodą Srebrnych Ust uhonorowany został były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski za wypowiedź o San Escobar. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajął Sławomir Neumann z PO, a trzecie Jarosław Kaczyński – prezes PiS.

 Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który 10 stycznia ub.r. w czasie briefingu prasowego na temat spotkań z przedstawicielami państw ONZ w Nowym Jorku powiedział: „Mamy okazję prawie do 20 spotkań odbyć z różnymi ministrami, z niektórymi, na przykład na Karaibach po raz pierwszy w historii naszej dyplomacji, na przykład z takimi krajami jak San Ecsobar albo Belize. A każdy z tych krajów to jest jeden głos w zgromadzeniu ogólnym tutaj w ONZ”.

Drugie miejsce przypadło Sławomirowi Neumannowi. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej 7 kwietnia ub.r., w czasie sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, mówił w Sejmie tak: „Jesteście rządem Pinokiów, codziennie te nosy wam się wydłużają. Zachowujecie się tak, jakbyście byli wszyscy wystrugani na jedną modłę: kłamać rano, kłamać w dzień, kłamać wieczorem, a może ciemny lud to kupi. A na dole, w pierwszym rzędzie siedzi wasz mistrz Gepetto. On to zrobił, on was wszystkich stworzył i wystrugał”.

Na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości 22 lutego ub.r. podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu, powiedział do szefa PO Grzegorza Schetyny: „Przypuszczam – nie jestem pewien, ale przypuszczam – że pan być może wierzy w to, co pan mówi. I to jest rzecz opisana w socjologii, filozofii politycznej już bardzo dawno, no była ta definicja, jedna z wielu definicji ideologii – fałszywa świadomość”.

W finałowej dziesiątce znaleźli się ponadto: Bartosz Arłukowicz, Joachim Brudziński, prezydent RP Andrzej Duda, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Ryszard Petru i Marek Suski.

(g)

Fot. PAP/Jacek Turczyk

 

Komentarze

Czyli ...
Polityczne Kabarety... jak Duze Berety !!
2018-04-06 23:21:41
san sabastian
tytuł się mu należał, a nagrodę wypłaciła mu chciwa kobieta.
2018-04-06 14:34:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Srebrnousty
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy