Piątek, 24 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Wielka moda i wielkie pieniądze [FILM]

Data publikacji: 18 kwietnia 2016 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 08 maja 2016 r. 08:23
Wielka moda i wielkie pieniądze
 

Budżet pojedynczego pokazu mody w Warszawie sięga nawet 400 tys. zł. Mminimalne koszty zorganizowania pokazu w Polsce szacuje się na 50 tys. zł - mówi organizator FashionPhilosophy Fashion Week Poland Jacek Kłak.

Ze względu na wysokie koszty pojedynczych pokazów mody organizowane są - także w Polsce - imprezy typu Fashion Week, podczas których w jednym miejscu odbywa się nawet kilkadziesiąt pokazów.

- Fashion Week to machina promocyjna, której głównym sensem i celem jest zminiaturyzowanie kosztów, które by powstały w podobnym przedsięwzięciu robionym indywidualnie - powiedział Jacek Kłak. - Jeśli projektant chciałby dzisiaj zrobić sobie pokaz w stolicy Polski z pełną techniką, długim wybiegiem, z kilkuset gośćmi, PR-em, który temu towarzyszy, to te koszty zaczynałyby się od 200 tys. zł.

Kłak minimalne koszty pokazu w Polsce wylicza na 50-100 tys. zł. Zaś manager polskiego Tygodnia Mody Magdalena Christofi tłumaczy, że na koszty pokazów składa się m.in. wynajęcie miejsca, scenografia, gaża reżysera, czy cały sztab modelek i modeli. Jak dodała, w Fashion Week zaangażowanych jest 45 modeli i modelek.

- To są duże nakłady. Nie ukrywam, że są pokazy w dużych halach, z dużymi nakładami, które dochodzą do 400 tys. zł - opowiadała.

Według organizatorów budżet ostatniej, jesiennej edycji polskiego Tygodnia Mody wyniósł 2,5 mln zł, z czego 1 mln zł pochodził z kasy Łodzi, a pozostałe pieniądze od sponsorów. Kłak zaznaczył, że koszty takiej imprezy to nie tylko wybieg, modelki i reżyserzy. To także koszty wynajęcia obiektów, zużytego prądu, ochrony, reklamy i promocji a także opłaconych przelotów i pobytu zagranicznych dziennikarzy modowych. (pap)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ulubieniec
2016-05-08 03:51:09
A co na to Fanfaronada?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA