poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Na Luzie > Twardziel z Polic

Twardziel z Polic

Twardziel z Polic
Data publikacji: 2018-05-01 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-02 17:41
Wywietleń: 773 325159

Florian Kropidłowski, to emerytowany inżynier chemik. Pracował przed laty w Zakładach Chemicznych "Police". I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że liczący 83 lata policzanin nie tylko należy do klubu morsów, ale i bierze udział w maratonach.

Pan Florian zażywa lodowatych kąpieli już od 14 lat. Jak mówi, dzięki temu poprawiły się funkcje ruchowe jego organizmu, wzmocnił stawy. 

- Niedawno biegałem w Dębnie, gdzie miałem wynik w granicach 4 godzin 20 minut. To superczas, najlepszy w mojej kategorii wiekowej na świecie. Zostałem więc zakwalifikowany do maratonu w Nowym Jorku - mówi p. Florian.

Za ocean wybiera się jesienią.

- Trzy razy w tygodniu biegam z Polic na Głębokie i z powrotem. To w sumie 24 kilometry. Ważny jest ruch i stretching (rozciąganie) - wyjaśnia. 

Florian Kropidłowski wymienia mordercze zawody, w których brał udział. To 24-godzinny bieg w Katowicach, gdzie przemierzył 246 kilometrów. W Rudzie Śląskiej w 12 godzin pokonał 135 kilometrów. Ma też na koncie osiem biegów stukilometrowych. Każdy z nich przebiegł w granicach 10 godzin i 50 minut. Ma na koncie liczne półmaratony - są nie do policzenia. 

(kl)

Na zdjęciu: Ostatnie zawody, w których brał udział, to 13. PZU Półmaraton Warszawski oraz 45 Maraton Dębno. 

Fot. Marek Klasa

Twardziel z Polic Twardziel z Polic

Komentarze

Florian Kropidłowski
Super brawo Florku. Gratuluję zaparcia!!!!!!!!!!!!!!1 Jerzy Andersz
2018-05-02 17:24:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”