środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Szczury w hotelu?

Szczury w hotelu?

Szczury w hotelu?
Data publikacji: 2017-10-04 17:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17 10:21
Wywietleń: 2782 294791

York z kokardką przy restauracyjnym stole to coraz częstszy widok. Ale gryzonie, gady czy papużki w hotelu? Jak wynika z danych portalu Nocleg.pl coraz częściej podróżujemy nie tylko z psem czy kotem. Teraz, gdy sezon jesiennych wyjazdów weekendowych rozkręca się na dobre, a także z okazji obchodzonego 4 października Światowego Dnia Zwierząt, warto sprawdzić, dokąd i za ile możemy zabrać mniej lub bardziej typowego pupila.

Aż 85 proc. gości podróżujących ze zwierzętami to właściciele psów lub kotów. Na pozostałe 15 proc. składa się cała lista innych zwierzaków, począwszy od niekłopotliwych świnek morskich, chomików czy królików, po znacznie mniej lubiane przez innych gości hotelowych szczury, a nawet węże w podróżnym terrarium. Zdarzają się też… kanarki, których poranne ćwierkanie potrafi nieźle uprzykrzyć poranek, albo zaczepiające innych gości i obsługę gadające papugi żako.
– Często trafiają do nas pytania o możliwość przywiezienia ze sobą zwierząt. Pomagamy w negocjacjach z hotelem, nawet jeśli nie ma takiej informacji w podstawowej ofercie i najczęściej udaje się przekonać zarządzających obiektem – opowiada Karolina Solis z Nocleg.pl. – Zresztą całe szczęście coraz częściej nie ma potrzeby negocjacji. Z ankiety przeprowadzonej wśród naszych 2000 partnerów wynika, że aż jedna trzecia właścicieli deklaruje chęć przyjęcia gości ze zwierzętami. Dzięki temu liczba osób podróżujących z pupilami powoli, ale systematycznie wzrasta. W porównaniu z ubiegłym rokiem takich rezerwacji jest o 17 proc. więcej.

W  wysokiej klasy obiektach obecność zwierząt to spory kłopot: więcej sprzątania, narzekania innych, wymagających klientów.

– Menedżerowie muszą pogodzić interesy dwóch stron: gości, którzy chcą zabrać w podróż zwierzęta, które traktują, jak członków rodziny i tych, którzy uważają, że tym pierwszym poprzewracało się w głowach – mówi ekspertka Nocleg.pl.

Wysiłek ten hotelarze rekompensują sobie finansowo. Obecność zwierzaka, niezależnie od tego, czy to chomik w klatce, czy gigantyczny dog, to najczęściej ok. 50 złotych doliczanych do kwoty pobytu. W obiektach wyższej klasy nocleg dla psa lub kota może kosztować dodatkowo nawet 200 zł.
Inaczej jest w mniejszych obiektach, zarządzanych przez miłośników zwierząt.

– U nas zwierzęta są mile widziane w każdej liczbie, maści czy gatunku i są przyjmowane za darmo – mówi Marek, właściciel apartamentów na Mazurach. Podkreśla, że we wspólnej kuchni zawsze stoi miska ze świeżą wodą. – Nie dość, że mamy stałych klientów z psami lub kotami, to w obiekcie mieszkają zwierzęta, które dla naszych gości są dodatkową atrakcją.
Taka strategia przynosi efekty, bo wolnych miejsc w apartamentach Marka nie ma aż do połowy przyszłego roku.

(mg)

Komentarze

Apartamenty na Mazurach
Te apartamenty Pana Marka to taka strategia bo inaczej nikt nie przyjedzie
2017-10-11 11:20:05
Kocica
A co z bialymi myszkami...??
2017-10-08 21:26:19
Zuza
Dajcie chociaz zdjecie yorka a nie shi tzu
2017-10-07 22:21:35
Hau... hau i miau...
Domowe zwierzatka... najwierniejszym Przyjacielem Czlowieka !!
2017-10-04 22:35:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy