Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Prawie 90 tys. widokówek z Sardynii nie dotrze do adresatów przez podrobione znaczki

Data publikacji: 2018-10-27 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-27 23:05
Prawie 90 tys. widokówek z Sardynii nie dotrze do adresatów przez podrobione znaczki
Fot. Freeimages/Adam Ciesielski  

Prawie 90 tysięcy widokówek z Sardynii nigdy nie dotrze do adresatów. Odnalazła je włoska Gwardia Finansowa, która wykryła oszustwo wymierzone w wypoczywających tam turystów z całego świata. Prywatna firma pocztowa sprzedawała tam fałszywe znaczki.

Wysyłka kartek z pozdrowieniami z Sardynii, do których sprzedawano nalepki – podróbki znaczków – została wstrzymana w pocztowym centrum ekspedycyjno-rozdzielczym na lotnisku w miejscowości Elmas. To tam funkcjonariusze znaleźli dziesiątki tysięcy kartek, które miały zostać wysłane z wyspy do wielu krajów. Nie wyekspediowano ich z powodu braku ważnego znaczka.

Włoskie media podały, że Gwardia Finansowa wszczęła śledztwo w tej sprawie, gdy otrzymała sygnał o trwającej na Sardynii sprzedaży nalepek na widokówki, będących podróbkami znaczków pocztowych – pozbawionymi znaków autentyczności. Okazało się, że naklejki wprowadziła do sprzedaży prywatna firma pocztowa z okolic miasta Cagliari. W jej siedzibie znaleziono 58 tys. rzekomych znaczków gotowych do wprowadzenia na rynek. Właścicielowi firmy postawiono zarzut oszustwa i uniemożliwienia świadczenia publicznej usługi. Firma, jak wyjaśniono, żerowała na niewiedzy zagranicznych turystów, którzy nie wiedzieli, jak powinien wyglądać włoski znaczek pocztowy.

(pap)

Fot. Adam Ciesielski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA