Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Podpatrywali „Kurier" [GALERIA]

Data publikacji: 17 listopada 2015 r. 15:19
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2015 r. 14:43
Podpatrywali „Kurier"
 

Dziennikarze szkolnej gazetki „Uczniak" (a właściwie „Óczniak" - przewrotnie z błędem), ukazującej się w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach, odwiedzili we wtorek naszą redakcję.

Byli ciekawi tego, jak powstaje regionalna gazeta. Naszych dziennikarzy sportowych pytali o wywiady ze znanymi sportowcami i o najnowsze wieści na temat stadionu Pogoni. Od kierownika działu informacji próbowali się dowiedzieć, jakie przygotowanie i predyspozycje musi mieć kandydat na dziennikarza. W sekretariacie redakcji upewniali się, że nie zabraknie nam tekstów na czołówki. W naszym składzie uczyli się m.in. z jakich elementów składają się teksty oraz całe kolumny gazety, tutaj przekonali się również, jak szybko pracuje redakcja - zdjęcia zrobione im kilkanaście minut wcześniej w innej części budynku były już przygotowywane do umieszczenia na stronie środowego „Kuriera". Zapowiedzieli, że sprawozdanie z tej wycieczki zamieszczą w swojej gazetce.

Młodym dziennikarzom towarzyszyli nauczyciele - Sylwia Świło (opiekun gazetki szkolnej) i Marek Dybiżbański.

(sag)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Podziękowanie
2015-11-20 13:48:59
Bardzo dziękujemy redakcji za miłe przyjęcie i możliwość poszerzenia wiedzy dot.dziennikarstwa prasowego. Redakcja "Óczniaka" :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA