Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Podborsko w dokumencie National Geographic

Data publikacji: 2020-06-25 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-25 13:07
Podborsko w dokumencie National Geographic
 

W 4. sezonie serii "Porzuconych konstrukcji" na kanale National Geographic obok opuszczonego szpitala psychiatrycznego w Wirginii czy najbardziej brutalnego więzienia w USA zobaczymy również posowieckie koszary w zachodniopomorskim Podborsku! Premiera w czwartek (25 czerwca) o godz.21.

Słynny "Obiekt 3001" to niepozorne bunkry, zaszyte w lesie niedaleko Koszalina, które skrywają największe tajemnice zimnej wojny. Przechowywano tu część arsenału jądrowego ZSRR. To właśnie ze względu na swoją niezwykłą historię Podborsko znalazło się wśród najbardziej tajemniczych, opuszczonych miejsc odwiedzanych z kamerą przez ekipę hitowego dokumentu "Porzucone konstrukcje".

Podborsko

W 4. sezonie, którego premiera odbędzie się 25 maja o godz. 21 na National Geographic, w ślad za ekipą filmową przejdziemy systemem tuneli i silosów rakietowych słynnej, sowieckiej konstrukcji. Podróż będzie o tyle wyjątkowa, gdyż zobaczymy to miejsce takim, jakim zostawiła je wycofująca się z Polski Armia Radziecka i - co ważne - przed odrestaurowaniem na potrzeby oddziału kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego.

(mag)

Fot. NG

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ