sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Na Luzie > Oktoberfest nie tylko w Monachium

Oktoberfest nie tylko w Monachium [GALERIA]

Oktoberfest nie tylko w Monachium
Data publikacji: 2019-09-21 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 22:48
Wywietleń: 1478 416388

O godzinie 12 w sobotę (21 września) burmistrz Monachium Dieter Reiter ma uroczyście odszpuntować pierwszą beczkę piwa. Tym samym rozpocznie się 186 Octoberfest. Potrwa do 6 października. Festiwale piwa odbywają się jednak nie tylko w Niemczech.

Od ponad 200 lat amatorzy chmielowego trunku co roku spotykają się w stolicy Bawarii podczas jednego z najpopularniejszych festiwali piwa na świecie. Podczas każdej edycji tej dwutygodniowej fety, kilka milionów turystów odwiedzających Monachium wypija około 6 milionów litrów browaru!

Tegoroczna edycja największych na świecie obchodów święta piwa rozpoczyna się 21 września i potrwa do 6 października. W tym czasie Monachium zamieni się w raj dla wszystkich smakoszy nie tylko tego trunku, ale i regionalnej kuchni czy charakterystycznych słodyczy.

Nie powinno dziwić, że wzmożone zainteresowanie miastem przekłada się na wzrost cen nie tylko piwa, ale i lotów oraz zakwaterowania właśnie w tym okresie. Koszt jednego kufla na tegorocznym Oktoberfest to nawet 11,80 euro, czyli o 30 centów więcej niż w 2018 r.

Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła średnie ceny zakwaterowania dla osób, które pragną się wybrać na najpopularniejszy festiwal piwa na świecie. Wysoka cena noclegu w hotelu może szokować – pobyt w obiekcie 3- lub 4-gwiazdkowym to koszt rzędu aż 985 zł w pokoju dwuosobowym! To 110 proc. więcej niż dwa tygodnie po festiwalu i aż 133 proc. więcej niż w tym samym czasie  przed nim, kiedy cena za pokój wynosi 422 zł.

Piwo to jeden z ulubionych trunków nie tylko Polaków. Jego smak doceniają również mieszkańcy wielu innych krajów. Eksperci KAYAK.pl sprawdzili, gdzie w Europie odbywają się lokalne wersje popularnego Oktoberfestu. Osoby dysponujące mniejszym budżetem powinny rozważyć festiwal piwa odbywający się na ulicach Edynburga. Za dobę i lot w stolicy Szkocji turyści zapłacą odpowiednio średnio 432 zł i 315 zł. Nieco więcej zapłacą uczestnicy paryskiego Oktoberfestu, gdzie średni koszt noclegu to wydatek rzędu 627 zł, a bilet lotniczy kosztuje około 403 zł. Na huczne celebracje można liczyć także odwiedzając wybrzeże Katalonii, stolicę Wielkiej Brytanii i niemiecki Stuttgart.

- Festiwale piwa są popularne nie tylko w Niemczech, a próby odtworzenia tego najpopularniejszego monachijskiego święta podejmowane są zarówno w krajach europejskich, jak i w najdalszych zakątkach świata, takich jak Los Angeles w USA, brazylijskie Blumenau czy kanadyjskie Kitchener Waterloo. Jak pokazuje nasze zestawienie, odkrywając nowe miejsca, koneserzy piwa mogą sporo zaoszczędzić. Większość z imprez przebiega bardzo podobnie – na uczestników czeka szeroki wybór piw, kolorowe ludowe stroje, sycąca bawarska kuchnia oraz gry, zabawa i bawarskie melodie - mówi Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl,

(g)

Fot. Paulaner

Oktoberfest nie tylko w Monachium Oktoberfest nie tylko w Monachium Oktoberfest nie tylko w Monachium Oktoberfest nie tylko w Monachium Oktoberfest nie tylko w Monachium Oktoberfest nie tylko w Monachium Oktoberfest nie tylko w Monachium

Komentarze

gul, gul
Lubię Paulanera zwłaszcza pszenicznego, schłodzonego do 6 stopni, w wysokiej szklance podkreślającej zapach,z resztką grzybka na piance. Pychota.
2019-09-25 11:52:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie