Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Oktoberfest nie tylko w Monachium [GALERIA]

Data publikacji: 2019-09-21 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 22:48
Oktoberfest nie tylko w Monachium
Fot. Paulaner  

O godzinie 12 w sobotę (21 września) burmistrz Monachium Dieter Reiter ma uroczyście odszpuntować pierwszą beczkę piwa. Tym samym rozpocznie się 186 Octoberfest. Potrwa do 6 października. Festiwale piwa odbywają się jednak nie tylko w Niemczech.

Od ponad 200 lat amatorzy chmielowego trunku co roku spotykają się w stolicy Bawarii podczas jednego z najpopularniejszych festiwali piwa na świecie. Podczas każdej edycji tej dwutygodniowej fety, kilka milionów turystów odwiedzających Monachium wypija około 6 milionów litrów browaru!

Tegoroczna edycja największych na świecie obchodów święta piwa rozpoczyna się 21 września i potrwa do 6 października. W tym czasie Monachium zamieni się w raj dla wszystkich smakoszy nie tylko tego trunku, ale i regionalnej kuchni czy charakterystycznych słodyczy.

Nie powinno dziwić, że wzmożone zainteresowanie miastem przekłada się na wzrost cen nie tylko piwa, ale i lotów oraz zakwaterowania właśnie w tym okresie. Koszt jednego kufla na tegorocznym Oktoberfest to nawet 11,80 euro, czyli o 30 centów więcej niż w 2018 r.

Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła średnie ceny zakwaterowania dla osób, które pragną się wybrać na najpopularniejszy festiwal piwa na świecie. Wysoka cena noclegu w hotelu może szokować – pobyt w obiekcie 3- lub 4-gwiazdkowym to koszt rzędu aż 985 zł w pokoju dwuosobowym! To 110 proc. więcej niż dwa tygodnie po festiwalu i aż 133 proc. więcej niż w tym samym czasie  przed nim, kiedy cena za pokój wynosi 422 zł.

Piwo to jeden z ulubionych trunków nie tylko Polaków. Jego smak doceniają również mieszkańcy wielu innych krajów. Eksperci KAYAK.pl sprawdzili, gdzie w Europie odbywają się lokalne wersje popularnego Oktoberfestu. Osoby dysponujące mniejszym budżetem powinny rozważyć festiwal piwa odbywający się na ulicach Edynburga. Za dobę i lot w stolicy Szkocji turyści zapłacą odpowiednio średnio 432 zł i 315 zł. Nieco więcej zapłacą uczestnicy paryskiego Oktoberfestu, gdzie średni koszt noclegu to wydatek rzędu 627 zł, a bilet lotniczy kosztuje około 403 zł. Na huczne celebracje można liczyć także odwiedzając wybrzeże Katalonii, stolicę Wielkiej Brytanii i niemiecki Stuttgart.

- Festiwale piwa są popularne nie tylko w Niemczech, a próby odtworzenia tego najpopularniejszego monachijskiego święta podejmowane są zarówno w krajach europejskich, jak i w najdalszych zakątkach świata, takich jak Los Angeles w USA, brazylijskie Blumenau czy kanadyjskie Kitchener Waterloo. Jak pokazuje nasze zestawienie, odkrywając nowe miejsca, koneserzy piwa mogą sporo zaoszczędzić. Większość z imprez przebiega bardzo podobnie – na uczestników czeka szeroki wybór piw, kolorowe ludowe stroje, sycąca bawarska kuchnia oraz gry, zabawa i bawarskie melodie - mówi Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl,

(g)

Fot. Paulaner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gul, gul
2019-09-25 11:52:53
Lubię Paulanera zwłaszcza pszenicznego, schłodzonego do 6 stopni, w wysokiej szklance podkreślającej zapach,z resztką grzybka na piance. Pychota.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ