sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Na Luzie > Od 35 lat „Last Christmas” przypomina o świętach. Dzisiaj urodziny tej piosenki!

Od 35 lat „Last Christmas” przypomina o świętach. Dzisiaj urodziny tej piosenki!

Od 35 lat „Last Christmas” przypomina o świętach. Dzisiaj urodziny tej piosenki!
Data publikacji: 2019-12-03 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-05 19:14
Wywietleń: 1414 431035

Piosenka „Last Christmas” obchodzi właśnie swoje 35 urodziny. Tyle bowiem czasu minęło od premiery tej kompozycji. Kiedy w telewizji pokazano teledysk do tego utworu, chyba każdy marzył, by choć raz spędzić święta w zaśnieżonej chacie w Alpach - jak George, Andy i ich przyjaciele w wideoklipie.

Historia powstania tej kultowej piosenki nie jest czymś szczególnym. Najbardziej świąteczny kawałek popkultury (paradoksalnie wcale nieopowiadający o świętach, ale o nieszczęśliwej miłości i złamanym sercu) powstał w domu rodziców George'a Michaela podczas niedzielnego obiadu. George i jego kolega z grupy Wham!, Andrew Ridgeley, zamknęli się w pokoju z instrumentami i po kilku godzinach wyszli z gotową piosenką.

„Last Christmas” swoją premierę miał 3 grudnia 1984 roku i od razu stał się hitem. Do piosenki powstał teledysk nakręcony w mało wówczas znanym szwajcarskim kurorcie Saas-Fee. Domek, który widzimy w teledysku, to Chalet Schliechte, który był wykorzystany tylko do wewnętrznych zdjęć. Dziś po remoncie nie wygląda już tak samo, ale pozostało charakterystyczne ogrodzenie, na którego tle rozegrała się słynna scena bitwy na śnieżki. Domek ten można podobno do dziś wynajmować.

W teledysku wystąpili, oprócz George'a Michaela i Andrewa Ridgeleya, również modelka Kathy Hill, współpracujące z zespołem chórzystki - Pepsi i Shirlie, basista grupy Spandau Ballet - Martin Kemp, ówczesny chłopak, a potem też mąż wspomnianej Shirlie Holliman (uwaga! ta para wydała właśnie wspólny album, zatytułowany „In The Swing Of It”). Wideoklip do tej piosenki w serwisie YouTube ma już ponad 460 mln odtworzeń.

W sobotę w Warszawie, z okazji premiery piosenki, odbędzie się akcja „Warszawa śpiewa Last Christmas”. Warszawiacy wykonają wspólnie „Last Christmas" - o godzinie 17 na Krakowskim Przedmieściu pod Hotelem Bristol.

(MON)

Fot. Sony Music Entertainment Poland

 

Od 35 lat „Last Christmas” przypomina o świętach. Dzisiaj urodziny tej piosenki!

Komentarze

..........................
co roku od 2 listopada do sylwestra to samo pranie mozgu w tv zeby kupic jak najwiecej a potem spłacać do lata ,zakupy bez sensu, obietnice bez pokrycia, fałszywe zyczenia, napisy na drzwiach ,udawane przyjaznie itd. itp. jedno wielkie kłamstwo
2019-12-05 19:03:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie