piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Nowe dania w menu

Nowe dania w menu

Nowe dania w menu
Data publikacji: 2015-09-08 10:57
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:49
Wywietleń: 1219 19016

WARS wita podróżnych jesiennymi nowościami. W menu są nowe propozycje śniadań, jak również dania obiadowe. Kawy i herbaty są zaś serwowane w większych kubkach.

Nowe propozycje uzupełniają główny jadłospis WARS. Są one dostępne w Express InterCity Premium, Express InterCity i wybranych InterCity – menu może się różnić w zależności od kategorii pociągu.

- Uzupełniając menu o nowe dania, zależało nam na tym, aby nawiązywały do tradycji kuchni polskiej. Chcieliśmy również urozmaicić dostępną do tej pory ofertę o pozycje, które już wcześniej cieszyły się szczególnym zainteresowaniem pasażerów – mówi Piotr Zaborowski, szef kuchni WARS SA. 

Stąd oprócz placków ziemniaczanych z różnego rodzaju dodatkami do wagonów gastronomicznych powróciła lubiana przez pasażerów piada, serwowana np. z szynką czy żółtym serem. Oprócz jajecznicy, na śniadanie można wybrać naleśniki z  serkiem waniliowym i konfiturą z wiśni, a na obiad m.in.: placki ziemniaczane z jogurtem i szczypiorkiem, zrazy wieprzowe czy kaczkę confit. Większe są także kubków do napojów gorących (kawa czarna teraz 220 ml, biała 240 ml, herbata 300 ml).

Obecnie WARS SA obsługuje 19 pociągów EIC Premium (pendolino) oraz 33 wagony gastronomiczne, w tym 15 restauracyjnych i 18 barowych, jak również 54 wagony sypialne i 35 z kuszetami. W zeszłym roku firma udostępniła aplikację mobilną mWars, która jest pierwszą tego typu w transporcie kolejowym w Polsce, 
a drugą na świecie. Umożliwia ona pasażerowi zamówienie podczas jazdy pociągu posiłku z dostawą do jego miejsca siedzącego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy