Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Największa tańcząca fontanna świata [FILM]

Data publikacji: 2020-10-22 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-22 14:52
Największa tańcząca fontanna świata
 

W czwartek (22 października) o godz. 20 rozpocznie się w Dubaju inauguracyjny pokaz fontanny Palm. Będzie to największy tańczący wodotrysk na świecie.

Palm Fountain, zlokalizowana przy kompleksie rozrywkowo-restauracyjnym The Pointe, jest najnowszą atrakcją w Palm Jumeirah. Pokaz ma być widoczny z jego 30 różnych restauracji.

Wydarzenia towarzyszące inauguracji są bezpłatne (obowiązuje rejestracja). Zorganizowane będą liczne atrakcje na żywo, w tym występy DJ-ów, pokazy taneczne oraz fajerwerków. Pierwsze 5 000 gości otrzyma darmową opaskę LED na rękę.


Palm Fountain to 20 wodnych pokazów (5 różnych spektakli) odbywających się każdego dnia od zachodu słońca do północy. Przygotowane są do ścieżki dźwiękowej, składającej się ze znanych utworów, reprezentujących różne gatunki muzyczne (np. pop, muzykę klasyczną). Każdy pokaz trwa 3 minuty i jest powtarzany co 30 minut.

Fontannę zbudowano w morzu. Zajmuje powierzchnię 1300 m kw. Podczas pokazów słupy wody osiągają wysokość 105 metrów i są rozświetlane przez 3000 LED-owych diod.

Palm Fountain czerpie wodę bezpośrednio z morza (nie ma zbiornika na wodę, ani urządzeń filtrujących). Jest wyposażona w wysokiej klasy system audio, składający się z 86 głośników. Jest to jedyna wielokolorowa fontanna w Dubaju. Zbudowano ją, by uczcić odrodzenie się miasta.

Fot. i film The Pointe

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA