niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Na Luzie > Na ratunek samotnym

Na ratunek samotnym

Na ratunek samotnym
Data publikacji: 2016-08-11 22:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-22 19:29
Wywietleń: 536 147944

Rzymscy policjanci w wyjątkowy sposób pomogli małżeństwu staruszków zrozpaczonym z powodu swej samotności i bezradności. Wezwani funkcjonariusze rozpoczęli nietypową interwencję od ugotowania makaronu dla seniorów. Ten gest okazał się bezcenny - zauważono.

Prasa w Wiecznym Mieście podała, że 89-letnia kobieta i jej 94-letni mąż czuli się zapomniani przez wszystkich i pozostawieni samym sobie. Nikt ich nie odwiedzał, nie pomagał w codziennym życiu, z nikim nie rozmawiali. Ich sąsiedzi wyjechali na wakacje.

Pełen desperacji krzyk i głośny płacz usłyszeli mieszkańcy kamienicy stojącej naprzeciwko. Wezwali policję. Pod wskazany adres przybyło czterech funkcjonariuszy przekonanych o tym, że doszło tam do napadu. Okazało się tymczasem, że w domu było dwoje płaczących staruszków, którzy dostali ataku paniki z powodu swej samotności.

Policjanci postanowili wezwać pogotowie ratunkowe. Ale wcześniej poszli do kuchni, by zrozpaczonym starszym ludziom zrobić obiad. Ugotowali dla nich spaghetti z sosem parmezanowym, co bardzo wzruszyło osamotnione małżeństwo.

Ten prosty gest to wszystko, o czym marzyli i na co stracili już nadzieję - zauważył dziennik "Il Messaggero". (pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Quisstorp
W. Sz. Pan Redaktor, tak trochę w stylu łzawo, ckliwym , w sumie jest wyciskaczem łez, i porusza problem w którym żyjemy już od momentu przystąpienia Najjaśniejszej do Unii. I co z tego? A to,że starounijni Europejczycy, wymyślili sobie , fundusz, do opieki nad ludźmi starszymi. To nie są domy starców!Żadne domy spokojnej starości To dodatkowa pozycja, oprócz funduszu, emerytalnego, funduszu rentowego, jest ten trzeci Fundusz na opiekę nad ludźmi którzy , mimo zabezpieczenia socjalnego, nadal są życiowo nieporadni. Rodzina nie potrafi zając się profesjonalnie swoją babcią , cz swoim dziadkiem 24 godziny na dobę!!! Młodzi tez musza pracować!. Stąd , taka wielka reklama wszelakiej maści firm z Niemiec , drenująca polskie pielęgniarki, nauczycielki, księgowe, i byłe urzędniczki do pracy w tym sektorze. A W. Sz. pan redaktor, wypisuje , takie głodne kawałki. To trochę żenujące. A poruszony problem istnieje. Wybuchy butli gzowych , w domach, gdzie zamieszkują osoby samotne, w Najjaśniejszej , to opisuje nawet Szacowny 24- Kurier. To byłby koniec. Zdenerwowałem się.
2016-08-22 18:48:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie