Wtorek 22 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będą wypiekane ciastka

Data publikacji: 2019-11-04 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-10 18:19
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będą wypiekane ciastka
 

Na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) wysłano specjalnie zaprojektowany "kosmiczny piekarnik", w którym astronauci będą piekli dla dobra nauki ciasteczka z kawałkami czekolady - podaje BBC.

Kapsuła kosmiczna Cygnus, która ma dostarczyć na ISS piekarnik oraz składniki do pieczenia, wystartował z ośrodka NASA na wyspie Wallops w stanie Wirginia w USA. Astronauci mają sprawdzić, jak piecze się w wysokich temperaturach przy zerowej grawitacji.

Sieć hoteli Hilton, która dostarczyła ciasto do tego eksperymentu, poinformowała, że możliwość pieczenia na pokładzie stacji kosmicznej ma sprawić, że długotrwałe podróże w przestrzeni staną się "bardziej sympatyczne".

Cygnus dostarczy na ISS również inne nietypowe wyposażenie, jak części samochodów dostarczone przez Lamborghini, aby przetestować w warunkach kosmicznych włókna węglowe wykorzystywane w sportowych autach.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

teść pasierba do @ apetyt-a
2019-11-10 17:11:50
SFOND to był gdy jedna pani z USA chciała sią wys.ać w "hajtech" toalecie, nie mogła więc "wydudkała rusków" gdy byli... i zrobiła dziurjkę... Cały świat był oburzony na "ruską robotę"... zresztą poczytaj sobie sam do czego może prowadzić "kosmiczna toaleta" i ew. "kosmiczny piekarnik". http://bejka.neon24.pl/post/150781,tajemnica-dziury-w-stacji-kosmicznej
apetyt
2019-11-05 19:53:46
A jak sie "przy-palom" to dopiero bedzie "SFOND" w Kosmosie i to po raz pierwszy!! szykujmy zatyczki do nosa. HA_HA!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ