Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Makijaż na karnawał

Data publikacji: 28 stycznia 2019 r. 22:52
Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2019 r. 13:27
Makijaż na karnawał
 

Trwa karnawał, czyli czas balów, studniówek i zabaw. Na takie okazje nie wystarczy dziś zadbać wyłącznie o strój. Panie chcące wyglądać naprawdę efektownie, powinny więcej czasu i uwagi poświęcić makijażowi, który jak wszystko także podlega modom.

Jak powinien wyglądać perfekcyjny makijaż karnawałowy i jakie są trendy w dziedzinie wizażu w 2019 roku, zapytaliśmy eksperta w dziedzinie wizażu Karolinę Kuklińską-Tymko.

- Jedną z najważniejszych cech nowoczesnego makijażu karnawałowego jest świetlisty wygląd skóry twarzy. Cera powinna więc być odpowiednio rozświetlona i wykonturowana. Oczywiście wszystkie kosmetyki i techniki powinny być dobierane indywidualnie, w zależności od typu i karnacji pań - radzi Karolina Kuklińska-Tymko, ekspert Make Up Artist.

Jak zatem należy pomalować się na tegoroczną imprezę, aby nasz makijaż był nie tylko modny, ale odpowiedni dla nas? Światowe pokazy w Paryżu, Nowym Jorku, czy Mediolanie wyraźnie dowodzą, że inspiracji jest kilka. Nadal dostrzeżemy u modelek kreski na górnej powiece, karminowe usta, smokey eyes, czy brokat. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko łączymy ze wszystkim, gdyż ważne jest zachowanie stylu.

Nasza ekspert radzi, by w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni dla siebie makijaż oczu. Dodaje, że niezmiennie w obecnym karnawale króluje makijaż „cat eyes” czyli efekt kocich oczu, który uzyskuje się dopracowując makijaż oka w jego zewnętrznym kąciku. Drugim rodzajem obowiązującego dziś makijażu jest „smokey eyes”. Polega on na osiągnięciu wrażenia oka przydymionego ciemnymi cieniami. Innym, także trafnym wyborem, może być makijaż w stylu "glamour". Dzięki niemu osiągamy odpowiednio wykonturowany kształt oka z reguły za pomocą różnych odcieni brązów. W tym makijażu mamy rozświetlony cieniem środek powieki, zagęszczone rzęsy oraz np. czerwień na ustach. Ogromną popularnością cieszy się obecnie makijaż typu "spotlight", w którym główny akcent rozświetlający położono na środek powieki. Ten typ makijażu sprawia, że kąciki oczu są przyciemnione, a jasny punkt znajduje się na środku powieki zarówno górnej, jak i dolnej.

- Nie bójmy się używać pigmentów, czyli błyszczących cieni w różnych kolorach - mówi Karolina Kuklińska-Tymko. - Przy intensywniej podkreślonym oku klientki, zazwyczaj dobieram pomadkę w kolorze naturalnym tzw. „nude”. Obecnie po długim czasie królowania matowych pomadek, powrócił błysk na ustach. Niezmiernie mnie to cieszy, ponieważ dzięki temu usta wyglądają na dobrze odżywione, pełniejsze i zdrowe.

Na balu musimy dobrze wyglądać, ale również dobrze się czuć. Zatem nasz strój, a także makijaż powinien być bliski naszemu stylowi. Czy kreacja z góry narzuca nam pewien makijaż?

- Jeśli chodzi o dobór makijażu, to staramy się, aby podkreślał nasze piękno. Jako makijażystka do każdej klientki podchodzę bardzo indywidualnie. Niezwykle ważny jest styl jej kreacji. Jeżeli jest to coś bardzo klasycznego, jednokolorowego, powinnyśmy zdecydować się na równie klasyczny makijaż - wyjaśnia ekspert Make Up Artist. - Nowoczesne stylizacje natomiast, wymagają także nowocześniejszego makijażu, na przykład tuszujemy jedynie rzęsy i wykonujemy perfekcyjny makijaż ust za pomocą ciemnej pomadki.©℗

(el)

Fot. archiwum

Zdjęcie zał. Fotografia Grażyna Iłowiecka

Na zdjęciu: Makijaż karnawałowy w stylu "spotlight"

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Daniel
2019-01-29 07:39:15
Piękny :)
,
2019-01-28 23:32:13
Ładne nie potrzebują makijażu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA