sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Łoś na spacerze

Łoś na spacerze

Łoś na spacerze
Data publikacji: 2015-08-27 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:48
Wywietleń: 1378 15334

Warszawiacy przywykli już do widoku dzikich zwierząt w mieście – lisów, dzików i saren, ale spacerujący łoś wzbudził w stolicy spore zainteresowanie. Zwierzę pojawiło się w praskim parku, potem Wisłą przedostało się na drugi brzeg.

Łoś – jak zrelacjonowała Jolanta Borysewicz z Biura Prasowego Straży Miejskiej – został zauważony w środę w godzinach porannych w Parku Skaryszewskim. Straż Miejska wysłała tam swój ekopatrol. Zwierzę przespacerowało z parku w stronę rzeki i w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego przedostało się na drugą stronę Wisły, na wysokości Starego Miasta.

Z informacji przekazanych przez Borysewicz wynika, że teren został tam zabezpieczony, by zmęczone już i wystraszone zwierzę, nie wybiegło na jezdnię a także by osoby postronne dodatkowo nie stresowały łosia. Z kolei zastępca dyrektora Lasów Miejskich Warszawa Marek Roman powiedział, że łoś w godzinach popołudniowych wrócił do rzeki. Gdy wyszedł na jej prawy brzeg łowczy trafił go pociskiem usypiającym. Wtedy zwierzę zostało załadowane na samochód i bezpiecznie przewiezione do lasu.

W stolicy – jak podkreślają leśnicy - występuje spora ilość dzikich zwierząt; spotkać można sarny, dziki, łosie, bobry, wydry, rysie, a nawet wilki. Pracownicy lasów wskazują, że w stolicy krzyżują się ścieżki wędrowne wielu zwierząt, a płynąca w środku miasta płynie największa rzeka w Polsce sprzyja dogodnym warunkom bytowania dzikich zwierząt. (pap)

 

Na zdjęciu: Łoś, który w środę dwukrotnie brodził w Wiśle w Warszawie, wychodzi ponownie z rzeki po praskiej stronie stolicy. Wcześniej widziany był też w parku Skaryszewskim.

Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy