sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Kobiety wolą kreatywnie

Kobiety wolą kreatywnie

Kobiety wolą kreatywnie
Data publikacji: 2016-02-07 07:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-01 12:52
Wywietleń: 240 116017

Polki nie mają w ciągu dnia zbyt wiele wolnego czasu, który mogłyby poświęcić na przyjemności. Jeśli znajdą wolną chwilę, najczęściej spędzają ją w gronie znajomych, słuchają muzyki lub oglądają telewizję. Jednak wolałyby poświęcić ten czas na relaks, aktywność fizyczną, wyjazdy lub rozrywki kulturalne, co deklarują dwa razy częściej niż mężczyźni.

Jak wynika z sondy „Polacy – rozrywka a czas wolny” przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzeń.com, 35 proc. Polek deklaruje, że czas wolny od obowiązków znajduje wieczorem, z kolei 27 proc. z nich – po południu. Część z nich znajduje chwilę dla siebie tylko w weekend (17 proc. badanych). Co najczęściej robią kobiety w tym czasie? Zazwyczaj poświęcają go na spotkania towarzyskie (31 proc.) oraz oglądanie telewizji lub słuchanie muzyki (30 proc.). Nieco rzadziej zdarza im się spędzać wolne chwile na odpoczynku lub wykonywaniu obowiązków domowych, co w obydwu przypadkach zadeklarowało 17 proc. z nich. Poza tym Polki zdecydowanie wolą cieszyć się wolnym czasem w towarzystwie najbliższych. Połowa z nich współdzieli rozrywki ze swoim partnerem, 42 proc. z rodziną i 29 proc. - z przyjaciółmi. Samotnie czas wolny spędza jedynie 7 proc. Polek.

Kobiety najbardziej chciałyby spędzać czas wolny, relaksując się lub podejmując aktywność fizyczną, taką jak uprawianie sportu (29 proc. w obydwu przypadkach). Jedna czwarta chętnie poświęciłaby wolne chwile na wyjazdy, a 19 proc. z nich - na kreatywne zajęcia. Spośród wszystkich ankietowanych przyjemności kulturalne jako najbardziej preferowaną formę rozrywki wskazuje 14 proc. kobiet – o połowę więcej niż mężczyzn. W pozostałych przypadkach deklarowane sposoby spędzania wolnego czasu są podobne dla pań i panów. Jeśli chodzi natomiast o kwoty przeznaczane na rozrywki, kobiety na jednorazową przyjemność najczęściej są w stanie wydać od 100 do 200 złotych (44 proc.), natomiast nieco więcej, 200-400 złotych, mogłaby wydać jedna piąta kobiet.

Chociaż 26 proc. kobiet poszukuje pomysłów na spędzanie wolnego czasu w okolicy miejsca zamieszkania, połowa Polek mogłaby skorzystać z rozrywki poza domem, jeśli wiązałoby się to z możliwością spróbowania niecodziennej atrakcji. Poza tym, kobiety są bardziej skłonne spędzić czas na nietypowej rozrywce, kiedy świętują w ten sposób ważne wydarzenie niż wtedy, gdy nie wiąże się to ze specjalną okazją – zainteresowanie oryginalnym pomysłem na przeżycie urodzin, wieczoru panieńskiego czy rocznicy wyraziło 66 proc. z nich.

oprac. (l)

Komentarze

Kasia
Oczywiscie ze wolimy kreatwynie spedzac czas jak się odkopiemy z prania, prasowania i gotowania. Wyniki sondy mnie nie dzwia, ale fajnie ze ktos wkoncu chcial nas zapytac jak chcemy spedzac czas, jak go już mamy
2016-02-15 12:30:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy