piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Na Luzie > Dzień na włoskiej plaży kosztuje w roku pandemii więcej – nawet o 30 procent

Dzień na włoskiej plaży kosztuje w roku pandemii więcej – nawet o 30 procent

Dzień na włoskiej plaży kosztuje w roku pandemii więcej – nawet o 30 procent
Data publikacji: 2020-06-28 17:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-28 23:08
Wywietleń: 387 460500

Nawet o 30 procent wzrósł w tym roku we Włoszech koszt dziennego pobytu nad morzem – informuje organizacja obrony praw konsumentów. To rezultat wprowadzenia na plażach środków ochrony w związku z pandemią, w tym dystansu społecznego i poniesionych wydatków.

Więcej niż przed rokiem, od 10 do 30 procent, trzeba zapłacić za parking, wynajem łóżka do opalania i parasola na płatnych plażach, za jedzenie i inne usługi.

Rekompensata za pandemię

Konsumencka organizacja Codacons odnotowała na początku sezonu wakacyjnego przypadki podwyżek w różnych częściach kraju. Podano kilka przykładów: średni koszt wynajmu parasola i dwóch łóżek na cały dzień wzrósł w tym roku do 25-30 euro. Na droższych plażach cena ta sięga nawet 100 euro dziennie. Miesięczny abonament na plażę kosztuje od 500 do 600 euro.

W ten sposób, jak się zauważa, właściciele i najemcy plaż rekompensują sobie mniejsze wpływy wynikające z konieczności ograniczenia liczby osób, jakie mogą na nich przebywać, a także dodatkowe w tym roku wydatki na żele do rąk, regularną dezynfekcję, bariery i środki ochrony w barach i punktach restauracyjnych.

Turysta zapłaci...

– Za to wszystko muszą płacić konsumenci, którzy chcą spędzić dzień nad morzem –  zauważył prezes Codacons Carlo Rienzi. Zaapelował o sygnalizowanie podwyżek.

Prasa pisze o szturmie tysięcy ludzi nad morze i o masowym zjawisku nieprzestrzegania podstawowej podczas pandemii zasady unikania skupisk. "La Repubblica" podaje przykład Riwiery w Ligurii, na którą z różnych części Włoch przyjechały ostatnio tłumy ludzi – wielu zatłoczonymi pociągami. W Sestri Levante karabinierzy musieli usunąć pasażerów z przepełnionych do granic możliwości wagonów – podkreśla gazeta.

Szturm na Capri

Tłumy turystów przybyły w ostatnią sobotę na włoską wyspę Capri. Zaniepokojony dużymi skupiskami ludzi burmistrz zaapelował o przestrzeganie norm bezpieczeństwa sanitarnego, przede wszystkim o zachowanie dystansu społecznego w związku z pandemią Covid-19. Wśród setek ludzi, którzy przypłynęli na słynną wyspę są przede wszystkim mieszkańcy pobliskiego Neapolu, a także Rzymu.

- Nasza wyspa była przez cały czas kryzysu wzorem. Skrupulatnie wprowadziliśmy wszystkie normy, by zapobiec szerzeniu się zakażeń koronawirusem. Także teraz przy pomocy termoskanerów kontrolujemy wszystkich, którzy wpływają do portu - oświadczył. - W ostatnich dniach powstały skupiska, które są nie do przyjęcia i stanowią jawne naruszenie obowiązujących norm.

Lembo zaapelował do sił porządkowych o egzekwowanie przepisów zabraniających gromadzenia się tłumów, głównie na nabrzeżu, z którego odpływają statki i wodoloty.

(pap)

Fot. Pixabay

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie