Piątek 17 września 2021r. 
REKLAMA

Chopinowski neon zabłyśnie jeszcze w tym roku. Internauci wyłonią najlepszy projekt

Data publikacji: 2020-11-07 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-07 18:42
Chopinowski neon zabłyśnie jeszcze w tym roku. Internauci wyłonią najlepszy projekt
 

Warszawa jest miastem Fryderyka Chopina. To tutaj mieszkał, tutaj okrzyknięto go „cudownym dzieckiem”, tutaj uczył się, komponował i zakochał się po raz pierwszy.

W Warszawie znajduje się „centrum chopinowskie” przy ulicach Tamka i Okólnik: nowoczesny, przeszklony budynek Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, w którego szybach odbija się barokowy Zamek Ostrogskich, siedziba Muzeum Fryderyka Chopina, z największą na świecie kolekcją obiektów związanych z kompozytorem. Nieopodal ulokowany jest też Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina do zamkniętego konkursu na chopinowski neon zaprosił wspaniałych warszawskich projektantów. W pierwszym etapie wyłoniono 3 projekty: Grzegorza LaszukaJana Strumiłły oraz Studia Robot. Wszystkie trzy projekty można obejrzeć na oficjalnym fan page’u Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na Facebooku. Tam też można oddać głos na swój ulubiony projekt poprzez oddanie lajka.

Neon rozbłyśnie jeszcze w tym roku na zabytkowym murze Muzeum Fryderyka Chopina od strony ul. Tamka. Głosować można do 13 listopada 2020 r., do godz. 23:59, oddając lajki pod wybranym projektem lub projektami.

Wygra projekt, który zdobędzie najwięcej lajków w sumie ze wszystkich oficjalnych fan page’ów Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (w językach polskim, angielskim, japońskim, koreańskim, francuskim, rosyjskim).

oprac. (mj)

Na zdjęciu: projekt neonu Jana Strumiłły.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Meloman
2020-11-28 17:02:20
Taaa Warszawa jest miastem Chopina. Przy pierwszej sposobności zwiał do Paryża, żeby zrobić światową karierę, bo w zapyziałej Warszawce nic by nie zdziałał i świat by o nim nie usłyszał.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ