Piątek 07 maja 2021r. 

Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej wspierają Szpital Wojskowy w Szczecinie

Data publikacji: 2020-11-17 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-23 14:42
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej wspierają Szpital Wojskowy w Szczecinie
 

Ponad 200 żołnierzy Błękitnej Brygady z Garnizonów Szczecin, Stargard oraz Choszczno walczy z pandemią koronawirusa wspierając służbę zdrowia i administrację publiczną. Część z nich wzmocniła mobilne punkty pobrań oraz punkty wstępnej segregacji medycznej, inni wykonują różnorodne zadania w szpitalach.

Jednym z takich zadań jest wsparcie 12 Brygady dla 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Wojskowi zorganizowali tu punkt pobierania wymazów i wykonują różne prace administracyjno – biurowe czy techniczne, które pozwalają odciążyć personel szpitala.

Najbardziej zauważanym przez pacjentów aspektów ich pomocy jest systematyczne przekazywanie przesyłek od rodzin. Żołnierze Błękitnej Brygady zajmują się tym we współpracy z 12 batalionem dowodzenia Ułanów Podolskich.

- Przesyłki odbierane są przy bramie szpitala i przekazywane do punktu przyjęcia. Dla jednych jest to tylko drobna rzecz, ale dla innych każda, nawet najdrobniejsza przesyłka przekazana od rodziny, stanowi wsparcie materialne, ale przede wszystkim psychiczne w tym trudnym czasie - informuje kpt. Błażej Łukaszewski z 12 Brygady Zmechanizowanej.

Pomaganie 109 Szpitalowi Wojskowemu żołnierze rozpoczęli pod koniec października i deklarują, że będą w nie zaangażowani tak długo, jak będzie to potrzebne w walce z koronawirusem.

Oprac. (k)

Zdjęcia: 12 BZ

Komentarze

HEJ-STOP absurdom!
2020-11-24 01:28:37
Jeżeli tak uczą się walki, to jak zostaną rzuceni na 'linię' co będą robić? Wodę roznosić po okopach dla zemdlonych z przerażenia? Kto pracował w tym 'szpitalu' ten wie, że nawet na siłę tam się nie da dłubać w nosie...co dopiero mówić o podparciu ściany - nie da się bo tynk zawsze leciał , nawet w pole operacyjne... Stąd te biurozielone sformułowania: wsparcie, różne prace, zadania...W podstawówce za takie ściemnianie była od razu pała!!!Ale nie wymagajmy czegokolwiek od organizatorów tego szejmu, którzy z gimnastyki zrobili filozofie i habilitują się z przelewania z pustego w próżne .. optymalizacji biegania po piętrach ze zgrzewką wody ...
Quistorp
2020-11-23 14:36:53
Nawiązując do wypowiedzi....[ Przesyłki odbierane są przy bramie szpitala i przekazywane do punktu przyjęcia. Dla jednych jest to tylko drobna rzecz, ale dla innych każda, nawet najdrobniejsza przesyłka przekazana od rodziny, stanowi wsparcie materialne, ale przede wszystkim psychiczne w tym trudnym czasie - informuje kpt. Błażej Łukaszewski z 12 Brygady Zmechanizowanej.]....Należy jeszcze dopisać; mimo że droga dojazdowa od portierni do izby przyjęć prowadzi przez wertepy, jak na na szczyt Giewontu, albo po której przejechał się pluton czołgów, gdzie nawet najbardziej wyszkoleni komandosi mogą połamać sobie nogi.
Kordian
2020-11-19 06:22:38
Bardzo dobrze, że wojsko pomaga w walce z pandemią.
Ano
2020-11-17 22:50:50
Specjaliści od pobierania wymazów. Od razu niech lekarzy zastąpią

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ