czwartek, 21 stycznia 2021r.

Zaproszenie dla koronasceptyków na covidowy oddział

Data publikacji: 2020-11-04 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 20:26
Zaproszenie dla koronasceptyków na covidowy oddział
 

Zwiedzanie oddziału szpitalnego, gdzie leżą chorzy na Covid-19 - taką prowokacyjną propozycję przedstawił ordynator oddziału reanimacji z Piemontu na północy Włoch tym, którzy nie wierzą w pandemię. O jego radykalnej formie zwalczania fake newsów informują media.

42-letni ordynator ze szpitala w mieście Rivoli doktor Michele Grio zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych do tych osób, które kwestionują istnienie kryzysu na tle pandemii koronawirusa.

Publikując fotografię swojego oddziału reanimacji lekarz napisał: „Tu jest pusto”. Następnie dodał w ironicznej formie: „Kazałem moim lekarzom i pielęgniarzom położyć się na łóżkach, żeby zrobić im zdjęcie”. Zaznaczył, że wszyscy noszą kombinezony z powodu „cellulitu” oraz dlatego, że są „brzydcy”. „Spędzamy dni siedząc, jedząc i pijąc” - stwierdził Grio.

Na swoim profilu zwrócił się do tzw. negacjonistów pandemii: „To będzie dla mnie przyjemność osobiście zorganizować wam małą wycieczkę po czymś, co dla nas jest kręgiem piekielnym Dantego, a dla was jest przesadą”.

„I zapomniałem o czymś: ja uzbroję się w kombinezon, maskę i ochraniacze na buty, ale wam nie będzie to potrzebne” - napisał ordynator reanimacji. Z ironią ogłosił, że na wszelki wypadek zostawi wolne łóżko z respiratorem, ale postawi je w toalecie, bo „schowek jest już zajęty”.

W kolejnym wpisie lekarz wyjaśnił, że była to ironia i że wydawało mu się to oczywiste.

Gazety podkreślają, że taki rodzaj argumentacji zmusza do myślenia i powinien poruszyć sumienie.

(PAP)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Paragraf
2020-11-09 11:54:45
Polecam wizytę w szpitalu w Białej Podlaskiej - informacja sprzed kilku dni / ilość łóżek: ok. 600 szt., ilość rzekomo chorych na Covid-19(84): kilkanaście osób. Jaki jest efekt tworzenia tzw. jednoimiennych szpitali i wysyłania na kwarantannę lekarzy i średniego personelu medycznego? Ano taki, że pacjent potrzebujący pomocy jest często wożony od jednego szpitala do drugiego, zdarza się, że nawet kilkaset kilometrów. Były już przypadki, że kierowcy karetek wzywali policję, aby zmusić szpital do przyjęcia chorego. Ludzie nie mają dostępu do lekarzy, zabiegów, leczenia, umierają w karetkach i pod szpitalami... Sprawdźcie statystyki umieralności w Polsce za IX i X 2020 r. - wzrost liczby zgonów o 40 % w stosunku do lat ubiegłych! Przyczyną ww. wzrostu nie jest rzekomy Covid-19(84), a przede wszystkim choroby nowotworowe, ale również inne - to efekt odcięcia tych chorych od możliwości leczenia. Ww. dane są powszechnie dostępne. To tak w skrócie.
Jarun
2020-11-04 18:48:41
Prym wśród koronasceptyków wiedzie Konfederacja - to taka młodzieżowa przybudówka Korwina, co to w partii są od żłobka do nagrobka. Żyją nieźle na sianiu zamętu i powtarzaniu bredni za fiśnięntym mikusiem, że koronawirus to wymysł Sorosa i B. Gates'a. Jaka to jest partia niech świadczy fakt, że za swoje brednie przyznali sobie nagrody w wysokości 100 tys.zł za dobrą pracę za rok 2021. Tak - premia za dobrą pracę za następny rok i opróżnili partyjną kasę z państwowych dotacji.
czytelnik
2020-11-04 18:19:52
A wy poszlibyście na oddział ciężkich przypadków grypy bez zabezpieczeń? Albo na oddział z gruźlicą prątkującą? Mimo, że przecież nie wierzycie w dziesiątkującą światową populację pandemię grypy czy gruźlicy. Chyba, że wierzycie?
Kolor
2020-11-04 14:37:26
Oj tak, niech odwiedzą oddział - oczywiście bez żadnych środków ochronnych, bo przecież nie są im potrzebne ;)
A tego "pajaca" na zdjeciu
2020-11-04 11:49:06
Wyty-po-wac... do nagrody "Bobla" !!!
-
2020-11-04 11:29:43
Należy iść o krok dalej i nakazać sceptykom pracować jako wolontariusze przy najgorszych przypadkach.
Prawidłowo
2020-11-04 10:03:46
Przeczołgać ich tam, najlepiej bez maseczek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ