Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zakaz użytkowania placów zabaw, siłowni pod chmurką i skateparków w Szczecinie

Data publikacji: 20 marca 2020 r. 19:02
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2020 r. 10:57
Zakaz użytkowania placów zabaw, siłowni pod chmurką i skateparków w Szczecinie
 

Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie w piątek (20 marca) podjął decyzję o całkowitym wyłączeniu z użytkowania placów zabaw, siłowni pod chmurką, skateparków oraz urządzeń street workout. Bezwzględne ograniczenie dotyczy wszystkich obiektów zarządzanych przez miasto. Obostrzenia obowiązują do odwołania.

- W ostatnich dniach, podczas wzrostu temperatur, place zabaw, siłownie pod chmurką i inne tego typu miejsca wypełniły się mieszkańcami - mówi Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. - Przypominamy, że w obecnej sytuacji zachowanie takie nie jest wskazane i może stwarzać zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W związku z powyższym ZUK podjął decyzję o wyłączeniu tych miejsc z użytkowania, aż do odwołania. O zakazie wstępu przypominały będą specjalne plakietki umieszczone w widocznych miejscach.

ZUK o wsparcie poprosił również straż miejską, która kontroluje miejsca rekreacyjne. Dotyczy to również polan leśnych, gdzie masowo organizowane są ogniska oraz spotkania towarzyskie.

- Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo sanitarne mieszkańców strażnicy będą apelować o zaprzestanie organizowania spotkań w miejscach rekreacyjnych w dużych grupach - tłumaczy Kus. - Osoby starsze będą proszone o pozostawanie w domu i minimalizowanie aktywności w kontaktach z innymi ludźmi. Do nadzoru, oprócz placów zabaw i polan, wyznaczono również parki i bulwary. Jednocześnie straż miejska prosi mieszkańców o zgłaszanie nadmiernego grupowania się ludzi w miejscach służących do rekreacji. Informacje takie można przekazywać telefonicznie pod numerem alarmowym 986.

(isz)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wuefista
2020-03-21 10:37:51
może w moim kościele dadzą potrenować?
Zakazać oddychania i wszystkiego co się da
2020-03-21 09:13:19
Hipokryzja nie zna granic. W kościele 50 osób może być, ale na polanie na otwartej przestrzeni już nie.. Śmiech na sali. Niedługo to oddychanie będzie zabronione do odwołania.
do boiska
2020-03-20 23:38:40
a co nadal z kościołami ?
Boiska
2020-03-20 21:08:27
A co z osiedlowymi boiskami piłkarskimi?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA