wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Koronawirus > Wodociągi: Podczas izolacji nie wyrzucajcie artykułów higienicznych do toalety

Wodociągi: Podczas izolacji nie wyrzucajcie artykułów higienicznych do toalety

Wodociągi: Podczas izolacji nie wyrzucajcie artykułów higienicznych do toalety
Data publikacji: 2020-03-28 23:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 10:26
Wywietleń: 940 449239

W czasie izolacji domowej z powodu stanu epidemiologicznego firmy wodociągowe obserwują większe zużycie wody u klientów indywidualnych. To oznacza, że posłuchaliśmy rad specjalistów by myć ręce i twarz częściej. Jednak firmy wodociągowe mają też problemy. Bardzo często do sieci kanalizacyjnej trafiają chusteczki nawilżone czy inne artykuły higieny osobistej.

- Najczęstszą przyczyną zapchanych sieci kanalizacyjnych są chusteczki nawilżane, które bardzo mocno się rozciągają i mają tendencję zwijania się w „warkocze” - mówi Łukasz Szeląg, rzecznik prasowy Wodociągów Zachodniopomorskich. - Pracownicy obserwują, że ilość wprowadzanych chusteczek gwałtownie narasta. Bardzo często w wirnikach znajdują się artykuły higieniczne takiej jak tampony, podpaski, waty, a nawet fragmenty sprzętu używanego do czyszczenia domów i mieszkań na przykład szmaty, fragmenty mopów. Zdarza im się znaleźć na przykład plastikowe butelki, żwirek z kocich kuwet, a nawet gruz. A ścieki zawsze trafiają na pompę w przepompowni, a więc razem z nimi na pompę trafiają wrzucone do toalety śmieci - wyjaśnia rzecznik Wodociągów Zachodniopomorskich.

Wodociągi oceniają, że częste zapchania sieci kanalizacyjnej to wyższe koszty eksploatacji, co wpływa na wysokość opłat za odprowadzane ścieki.

Wodociągi Zachodniopomorskie zapewniają, że w czasie izolacji domowej nie trzeba wychodzić z domu po wodę w butelkach. - Można spokojnie pić wodę z kranu. Cały czas jest pod kontrolą laboratorium - dodaje Łukasz Szeląg z Wodociągów Zachodniopomorskich.

(ip)

Fot. archiwum

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Komentarze

Lewactwo nawet nie wie
jak się podmyć i stad duża ilość infekcji pochwy a wy chcecie by w zachpomie, ostoi lewactwo, promować racjonalne zachowania i poprawne zachowania... (lewactwu podpowiadam - podmywamy się od strony genitaliów w strone odbytu a nie odwrotnie)
2020-03-29 19:53:56
@dexter
Artykuł jest o środkach higienicznych wyrzucanych do toalety. Dlaczego zmieniasz temat, bydlaku?
2020-03-29 11:05:59
Bolek
Powiedział Pan zamknięty na Golisza obstawiony płynem do dezynfekcji zejdź cwaniaczku do studni czy do komory zobaczymy co wtedy powiesz. Nikt nie szanuje pracowników którzy muszą tam zejść i to wszystko wyczyścić. Zadbajcie o ludzi którzy o płyn do dezynfekcj nie mogli się doprosić a w biurze po dwie butelki na pokój stały.
2020-03-29 07:49:46
dexter
bydłu nie wytłumaczysz. niech najpierw utoną w odchodach to może coś dotrze. jak z rowerowym i pieszym bydłem- jak coś nie potrąci i sąd nie ukarze to nie zrozumie! inaczej będzie dalej sądzić ( nie myśleć ) ,że ma racje widząc białe kreski na asfalcie ,że ma pierwszeństwo.
2020-03-29 01:17:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie