Środa 23 czerwca 2021r. 
REKLAMA

W szpitalu "Zdroje" zaszczepili już tysiąc osób [GALERIA]

Data publikacji: 2021-01-12 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-12 13:31
W szpitalu "Zdroje" zaszczepili już tysiąc osób
Fot. Szpital "Zdroje"  

Szczeciński szpital "Zdroje" w poniedziałek (11 stycznia) zaszczepił przeciwko COVID-19 tysięczną osobę. Na osiągnięcie tego wyniku wystarczyło mu pięć dni. Placówka dodaje, że w razie potrzeby może sukcesywnie zwiększać dzienną liczbę szczepień.

Tysiąc w pięć dni

Program szczepień na COVID-19 dla osób uprawnionych z priorytetowej grupy „zero” ruszył w „Zdrojach” we wtorek 29 grudnia.

- Zaledwie w ciągu jednego dnia wykorzystano całą pulę 150 przekazanych w pierwszym etapie dawek - informuje Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala "Zdroje". - Jako pierwszy szczepieniu poddał się dyrektor szpitala dr n. med. Łukasz Tyszler, a następnie jego zastępcy: dr n.med. Paweł Gonerko - zastępca dyrektora ds. lecznictwa oraz Jan Ślęzak - dyrektor ds. pielęgniarstwa. Kolejnymi zaszczepionymi byli lekarze i pielęgniarki z różnych oddziałów szpitalnych.

W ubiegły poniedziałek do szpitala „Zdroje” trafiła druga dostawa szczepionek. Obejmowała ona 720 dawek, które zostały podane w ciągu trzech kolejnych dni (szczepienia przeprowadzane były także 6 stycznia, w dniu ustawowo wolnym od pracy).

- W tym czasie szczepiono nie tylko pracowników szpitala (istotną część zaszczepionych osób stanowił personel innych podmiotów wykonujących działalność medyczną - w tym pracownicy przychodni POZ, gabinetów stomatologicznych, laboratoriów diagnostycznych, aresztu śledczego, aptek, poradni psychologiczno-pedagogicznych i psycholodzy kliniczni) - dodaje Magdalena Knop.

Powyżej średniej krajowej

W sumie w ciągu czterech dni szczepień w szpitalu „Zdroje” szczepionkę otrzymało łącznie 870 osób.

- To blisko cztery razy więcej, niż wynosiła średnia krajowa przypadająca na poszczególne placówki węzłowe - podkreśla rzeczniczka. - Dzięki bardzo dobrej organizacji procedury szczepień oraz sprawnemu przebiegowi samego procesu w szpitalu uzyskano średnią dzienną liczbę szczepień na poziomie 217 osób. Żadna z otrzymanych dawek nie została zmarnowana.

Każdego tygodnia w czwartek wyznaczone placówki węzłowe, do których „Zdroje” się zaliczają, składają do Agencji Rezerw Materiałowych zapotrzebowanie na kolejne partie szczepionek. 7 stycznia placówka zamówiła kolejnych 990 dawek. Dostarczone one zostały w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych. Już kwadrans po ich przyjęciu rozpoczęto kolejny, piąty dzień szczepień.

- O godzinie 12.35 dawkę otrzymała tysięczna osoba zaszczepiona w szpitalu „Zdroje” - dr Zofia Piotrowska, lekarz psychiatra kierujący Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym Ogólnym - informuje rzeczniczka. - Tego dnia dawkę szczepionki podano kolejnym 200 osobom.

Gotowi zwiększyć dzienną liczbę szczepień

Rzeczniczka dodaje też, że zamawiana obecnie przez szpital „Zdroje” liczba dawek szczepionki w ilości 990 jest optymalną, jeżeli chodzi o możliwości organizacyjne i logistyczne jednostki w zakresie przeprowadzania szczepień na COVID-19 na ten moment.

- Jednak jeżeli będzie taka potrzeba, to jesteśmy gotowi sukcesywnie zwiększać dzienną ilość szczepień, włącznie z podawaniem ich w soboty i niedziele - informuje.

Taki efekt nie byłby możliwy bez zaangażowania samych pracowników szpitala.

- Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak efektywne działanie zespołowi pracowników punktu szczepień oraz tym, którzy koordynują i wspomagają cały proces związany z ich przeprowadzaniem - podkreśla rzeczniczka. - To ogromne wyzwanie logistyczne i organizacyjne, z jakim do tej pory nie przyszło nam się mierzyć. 

(ip)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Jaś
2021-01-12 12:59:05
Ktoś musi być pierwszy dlaczego akurat właśnie miałaby być zaangażowana pielęgniarka?
Jaś
2021-01-12 12:37:05
Oczywiście pierwsza zaszczepiona osoba jest w pierwszej linii walki z COVID-19.
Uff
2021-01-12 10:06:43
No,to jeszcze 399 000 i Szczecin będzie zaszczepiony . Hurrra.
BRAWO
2021-01-12 09:51:51
Brawo Szpital Zdroje,
Ewa
2021-01-12 09:31:46
Tym osobom należy się wielki szacunek i wsparcie. Wsparcie polega także na wykonywaniu dyspozycji szczepiących by nie zakłócać rytmu szczepień.Solidarność społeczna ma teraz wymiar szczepień.Wspomagajmy ich swoim zdyscyplinowaniem.Celebrytów którzy węszą jak obejść kolejkę mówimy stanowczo NIE!
Szczepienie
2021-01-12 09:31:15
- ma Szczecin "dobro narodowe" do szczepienia?
dlaczego tak mało .
2021-01-12 09:13:55
PROPAGANDA SUKCESU ,GRATULUJE

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ