Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Rodzice hospitalizowanych wcześniaków będą szczepieni z tzw. grupą 0

Data publikacji: 2021-01-03 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-07 16:04
Rodzice hospitalizowanych wcześniaków będą szczepieni z tzw. grupą 0
Fot. pixabay.com  

Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wnioskowała o to Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.

"Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach. Priorytet w dostępie do szczepień musi wynikać ze szczególnego ryzyka i potrzeby a nie znajomości lub statusu publicznego" – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fundacja Koalicja dla Wcześniaka napisała w niedzielę, że decyzja MZ "oznacza koniec separacji". "Dziękujemy z całego serca!!!!!".

Ministerstwo Zdrowia zastrzegło, że rodzice powinni być zaszczepieni w szpitalu, w którym przebywa dziecko lub zgłoszeni przez szpital do szczepienia w innej placówce, zgodnie z tą samą procedurą, według której zgłaszani są pracownicy medyczni.

(PAP)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

P
2021-01-07 16:04:43
Jak zwykle równi i równiejsi. Wcześniaki mają opiekę w szpitalu a pacjenci leczeni imunosupresyjnie, kardilogicznie, starsi niech umiwrają
k....k12
2021-01-06 22:14:17
Czyli wcześniak w inkubatorze jest zakładnikiem? Takiemu dziecku do prawidłowego rozwoju, a kto wie, czy nie do przeżycia potrzebne jest kangurowanie. Ta mała istota potrzebuje tego bodzca do walki o przetrwanie, bo wcześniaki niestety czasem przegrywają walk o życie, a oni traktują rodziców, jak sienkiewiczowscy Krzyżacy Juranda ze Spychowa. Ludu mój ludu kiedyż otworzysz oczy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA