Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Profesor Włodzimierz Gut: spadek liczby nowych zakażeń może wynikać z okresu świątecznego

Data publikacji: 2021-04-04 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-05 13:10
Profesor Włodzimierz Gut: spadek liczby nowych zakażeń może wynikać z okresu świątecznego
Fot. pap.pl  

Zdaniem wirusologa prof. Włodzimierza Guta spadek liczby stwierdzonych nowych zakażeń może wynikać z okresu świątecznego, w którym mniej osób wykonuje badania. Boję się, że tak właśnie jest - dodał.

Ostatniej doby zdiagnozowano w Polsce 22 947 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 204 osoby. Poprzedniej doby zdiagnozowano 28 073 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a zmarło 571 osób.

"To jest taki dzień trochę nietypowy. Gdyby zaczął się taki trend malejący byłoby bardzo dobrze, ale obawiam się, że zaczęły się święta i w związku z tym i badań, i osób zgłaszających się będzie mniej. Bo któżby w święta szedł do lekarza" – ocenił w rozmowie z PAP w niedzielę prof. Gut.

Dopytywany, czy to właśnie z powodu okresu świątecznego wynika obniżona liczba stwierdzonych nowych przypadków zakażeń, odpowiedział: "Boję się, że tak".

"Cały czas mieliśmy tendencje do opóźniania, a to oznacza, że takie dni jak wczorajszy nie są zbyt wiarygodne. Przekonamy się po świętach" – zaznaczył wirusolog.

(PAP)

Komentarze

goleniowianin
2021-04-05 12:28:15
Pan prof. ma rację. W związku z tym, że teraz można zgłosić się samemu na wymaz, jest to bardzo prawdopodobne. Bo kto normalny zgłosi się teraz na wymaz, i zamiast latać po sklepach uziemi się na tydzień w domu ? Po świętach znów ludzie ruszą na wymazy. I w sumie bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ