poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Koronawirus > NFZ ze względu na epidemię zaleca ograniczenie części planowych zabiegów medycznych

NFZ ze względu na epidemię zaleca ograniczenie części planowych zabiegów medycznych

NFZ ze względu na epidemię zaleca ograniczenie części planowych zabiegów medycznych
Data publikacji: 2020-10-15 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-16 11:44
Wywietleń: 1073 479327

Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe ograniczenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo, aby zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 i zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala – wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie Funduszu.

Ponadto zaleca, aby przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia i wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w zakresie: diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, dużych zabiegów torakochirurgicznych, nefrektomii i histerektomii.

Ograniczenie nie powinno obejmować planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. NFZ przypomniał, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyko dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i możliwe tego skutki.

(PAP)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

czytałem
że jedna pani korzystając z teleporad dostała 3×antybiotyk,później 3×przeciwbólowe, a potem jak prywatnie odwiedziła pulmunologa ùslyszala,że jest już za późno. PIS sam sobie wykańcza elektorat.
2020-10-16 11:34:45
Eris
Nic już nie jest pod kontrolą, drogi Emerycie. Sytuacja kompletnie wymknęła im się z rąk ponieważ wtedy kiedy powinni byli coś robić to kłócili się o stołki. A teraz jest już za późno.
2020-10-15 14:17:10
EMERYT
Jak to więc jest? Według oświadczeń składanych przez przedstawicieli rządu z premierem na czele sytuacja epidemiologiczna jest pod kontrolą, nie braknie nam łóżek w szpitalach, a tu raptem ograniczenia w przyjęciach do szpitali i na zabiegi chorych z innymi schorzeniami. Czyli "inni" chorzy mogą umierać, byle tylko nie na COVID, bo statystyki tej choroby są w tej chwili dla rządu najważniejsze, bo pokazują jak przez ostatnie pół roku "przygotowano się" do nawrotu epidemii. Do tego dorzuciłbym brak możliwości nabycia i zaszczepienia się jak co roku szczepionką przeciw grypie i mamy "pełen obraz" działalności rządu w zakresie ochrony zdrowia Polaków, w tym i emerytów!!!
2020-10-15 13:26:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie