wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Koronawirus > NFZ wydał na testy wykrywające koronawirusa 35 mln zł

NFZ wydał na testy wykrywające koronawirusa 35 mln zł

NFZ wydał na testy wykrywające koronawirusa 35 mln zł
Data publikacji: 2020-06-30 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-06 09:57
Wywietleń: 1255 462675

Narodowy Fundusz Zdrowia wydał na testy wykrywające koronawirusa 35 mln zł – podkreślił we wtorek prezes NFZ Adam Niedzielski.

– Już ponad 35 mln zł NFZ wydał na testy na koronawirusa – z tego 29 mln zł w rozliczeniach bezpośrednio z laboratoriami, a 6 mln zł poprzez świadczeniodawców umieszczanych na wykazie wojewodów. Z puli dla labów ok. 10 proc. dotyczy testów, dla których przekroczono termin 24h – napisał na Twitterze Niedzielski.

Na obecność koronawirusa przebadano dotąd 1 mln 499 tys. 540 próbki pobrane od 1 mln 338 tys. 503 osób. Najwięcej w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,5 tys. testów. Od czasu wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce – 4 marca zdiagnozowano już 34 tys. 154 chorych, z których 1 444 zmarło, a 20 897 wyzdrowiało.

(pap)

Fot. Mateusz Iżakowski

Komentarze

@35 mln to jest nic
Na co chcesz wydawać pieniądze jełopie jeden? Na pandemię której nie ma? Wystarczy wyłączyć TV i pandemia znika!
2020-07-06 09:05:00
Antoni z szafy
Kto zna kogoś kto miał robiony test. Ja nie. Słyszę tylko że po każdym zakupie środków ochrony każdy partyjny pośrednik zarobił 200 do 300 % marży.
2020-07-03 15:52:09
35 mln to jest nic
Jeżeli mamy przeżyć tą pandemię, rząd MUSI zaangażować dużo większe pieniądze. Nie wolno oszczędzać na zdrowiu Polaków i narażać ich życia.
2020-07-01 09:22:27
zmarnowane pieniądze
NFZ wydał 35 mln zł na testy które nie nadają się do diagnozowania i w 80% dają fałszywe wyniki co stwierdza ich wynalazca laureat nagrody Nobla - Kary Mullis! Na podstawie tych fałszywych testów rozwalono polską gospodarkę, pozbawiono opieki zdrowotnej chorych na inne choroby, ludzi pozamykano w domach, nakazano nam chodzić w jakiś szmatach na twarzy a na koniec będzie się nas szczepić na pandemię której nie ma! Brawo wy!!
2020-07-01 09:13:06
sid
Testów wykonuje się wciąż za mało. To jest skandal bo państwo naraża własnych obywateli na zarażenie koronawirusem.
2020-07-01 07:41:18
Jak to mówią
Pieniądze wyrzucone w błoto. Ale stać nas. Prezes NBP mówił że forsy mamy pod dostatkiem. Ja mu wierzę! Tak jak Panu szumowskiemu, morawieckiemu, dudzie, czaskoskiemu, tuskowi, kosiniakowi, hołowni, biedroniowi. Wszyscy oni chcą jak najlepiej. Ja też chcę dla nich jak najlepiej! Z niecierpliwością czekam na szczypionke. Chcę ją zjeść, wypić, włożyć pod język, czy nawet w formie czopka wiadomo gdzie. Takie mam tylko pytanko, a czy na tych waszych wiecach to kovid dostał zakaz wstępu? Bo jakoś maseczek nie widziałem i nie widziałem też dystansu. Nie słyszałem też aby ktoś listę gości robił i przekazywał do sanepidu.
2020-07-01 00:03:42