Piątek 07 maja 2021r. 

Minister zdrowia: W piątek nie zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych

Data publikacji: 2021-02-19 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-26 15:32
Minister zdrowia: W piątek nie zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych
Fot. Pixabay.com  
W piątek nie będzie żadnego rozporządzenia dotyczącego maseczek - podkreślił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak zaznaczył, resort zastanawia się, czy nie dookreślić standardu noszenia maseczek i zrezygnować z pewnych zamienników, jak np. szalik.

Minister zdrowia zapytany został w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, czy w piątek wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych. Taką informację podał w TVN 24 główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

- Nie, dzisiaj żadnego takiego rozporządzenia nie będzie - podkreślił Niedzielski. - Ale rzeczywiście zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny być bardziej, powiedziałbym, dookreślone, jeżeli chodzi o standard noszenia ich - dodał.

Jak wyjaśnił, chodzi o wskazane w rozporządzeniu zamienniki, jak np. szalik, z których "pewnie trzeba będzie zrezygnować". Ponadto, jak dodał, trzeba też "dać wyraźny sygnał", że często noszone przyłbice "nie zapewniają takiego bezpieczeństwa jak najprostsza maseczka".

Dopytywany, czy zatem takie rozporządzenie wyda w przyszłym tygodniu, minister zdrowia odparł, że "być może" tak się stanie. "Ale też nie przesądzałbym, że wprowadzimy tam jednoznaczny standard maseczki" - zastrzegł.

Niedzielski zwrócił uwagę, że nie chodzi też o to, aby generować problemy z dostępnością maseczek. Jak ocenił, "dużym krokiem do przodu" byłoby zastąpienie "zwykłymi maseczkami tej skali noszenia przyłbic i zasłaniania się szalikiem".

(PAP)

Komentarze

no i co ?
2021-02-26 15:14:17
Co ma za znaczenie jakie maseczki skoro i tak już prawie nikt nie zasłania ust i nosa w miejscach publicznych
Wasz rozum
2021-02-19 13:32:49
Naprawdę-? no nie jestem zniesmaczony tą informacją.Chodzą słuchy na mieście,że rozważana również jest opcja "wiadra" Ciekawe jak zareaguje społeczeństwo.
Czy to wystarczy?
2021-02-19 13:23:31
W Austrii już od jakiegoś czasu trzeba nosić maseczki ze specjalnym filtrem.
a
2021-02-19 11:59:50
w piatek nie, to moze w czwartek?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ