Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Lekarze: lekceważenie koronawirusa może zabić; ważne szczepienia, dystans, dezynfekcja i maseczki

Data publikacji: 2021-10-19 23:24
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-26 15:01
Lekarze: lekceważenie koronawirusa może zabić; ważne szczepienia, dystans, dezynfekcja i maseczki
Fot. Bartosz Turlejski (arch.)  
Szczepienia, dystans, dezynfekcja i maseczki wciąż obowiązują – przypominają we wtorek lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia, alarmując, że rośnie liczba wykrywanych zakażeń koronawirusem i zgonów związanych z COVID-19.

Ministerstwo poinformowało we wtorek o 3931 nowych przypadkach koronawirusa i śmierci 64 osób z COVID-19. Tydzień temu, 12 października, MZ informowało o 2118 nowych zakażeniach i 49 zgonach.

- Spełnia się najczarniejszy ze scenariuszy. Z ostatnich danych wynika, że w ciągu zaledwie tygodnia o blisko dwa tysiące wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Odnotowano także o kilkadziesiąt zgonów więcej niż przed tygodniem – zauważa PPOZ.

W kolejnych szkołach - jak podnoszą lekarze - w związku z wykrytymi ogniskami COVID-19, uczniowie i nauczyciele kierowani są na kwarantannę. "Czy powtórzy się historia sprzed roku? Czy Polacy znów słono zapłacą za beztroskę i brak odpowiedzialności?" - pytają medycy.

- Apelujemy do wszystkich o to, aby poważnie potraktowali pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju. Nic nie zwalnia nas od przestrzegania zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka). Co więcej - dochodzi jeszcze jeden obowiązek: szczepienia. Czyli teraz to SDDM  – podkreśla prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka.

Lekarze ostrzegają, że czwarta fala zakażeń nadciąga w błyskawicznym tempie. W szpitalach zapełniają się łóżka COVID-owe, ciężko chorzy pacjenci wymagają nie tylko tlenu, ale i respiratorów. Zdecydowaną większość hospitalizowanych – jak podkreślają - stanowią osoby niezaszczepione.

Lekarze PPOZ przypominają, że oprócz obowiązku szczepień (w tym trzecią dawką), na każdym kroku powinna nam towarzyszyć higiena. Rekomendują, by nawet jeśli jesteśmy zaszczepieni zakładać maseczki w przestrzeniach zamkniętych oraz wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie zachować odpowiedniej odległości od innych.

- Unikamy skupisk ludzkich. Myjemy ręce, nie dotykamy nimi oczu, ust i nosa. Powrót do starych nawyków to +zielone światło+ dla siejącego spustoszenie koronawirusa. Nie czekajmy na zakazy i nakazy, które - o czym przekonaliśmy się na własnej skórze jesienią ubiegłego i wiosną tego roku - sparaliżowały normalne funkcjonowanie niemal każdego Polaka  – radzi prezes PPOZ.

- Nikt nie może pozostać obojętny na rosnące wokół nas zagrożenie. Obojętność i lekceważenie koronawirusa może zabić – ostrzega Janicka.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

BArt
2021-10-26 14:56:40
Lekarze mordują chorych na covid także zaszczepionych. Nie dają testów zaszczepionym, a gdy choroba się za bardzo rozwinie to już szpital i śmieci. Od razu po teście dodatnim powinno się włączyć sterydy, w Indiach używają Inwermektyne i mają bardzo dobre statystki. Nasi czekają tylko co Fauci napisze. Tymczasem wyszło najaw że zlecał brutalne badania nad psami, które umierały w męczarniach. Czy wy myślicie że ludzi potraktuje lepiej?
jak za wąsacza
2021-10-21 15:58:54
pseudolekarze covidiańscy, a gdzie ta śmiertelna epidemia była w wakacje? Też była na urlopie?
k....k12
2021-10-20 09:20:52
Ta sama wojenna retoryka,co w zeszłym, 2020 roku.Medycy? Ciekawe,co jeszcze zrobią powodowani konformizmem,ale wobec pacjenta,to oni są bezwzględni-przypadek człowieka,który opadłszy z sił w cierpieniu,leżał pod drzewem koło szpitala w Kołobrzegu.Przepraszam,czy w tym czasie trwał lub był spodziewany nalot sił lotniczych wroga i personel placówki,ratując własne życie ukrył się w bunkrze?Ci tzw medycy-funkcjonariusze NWO,przypomną wam w podskokach medycynę ludową,nawet tfuu magię...kwestia czasu
Mariusz
2021-10-20 05:35:13
A czy ppoz wie ile ludzi było chorych 3 lata temu na drogę 2,5 miliona ludzi a ile zmarło na powikłania a ile osób choruje na raka i ile dziennie umiera tych ludzi trujecie chemia a gdzie szczepionki na raka jak z covidem po 2 szczepionkach niemozecie sie poradzić większość osób co jada komunikacja w maskach chyrlaja jak grozlicy to oni są roznosicielami zaszczepieni a od dzieci sie odpierdol, ,c,,, e byli szczepieni na grypę różyczkę i tym podobne niemacie już na co zwalać

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA