Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Jarosław Gowin: zaszczepionym trzeba dać gwarancję, że nie obejmą ich ewentualne obostrzenia

Data publikacji: 2021-07-28 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-29 21:23
Jarosław Gowin: zaszczepionym trzeba dać gwarancję, że nie obejmą ich ewentualne obostrzenia
Fot. gov.pl  

Zaszczepionym trzeba dać twardą gwarancję, że nie obejmą ich ewentualne obostrzenia zw. z pandemią - wskazał w środę wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Dodał, że należy uniknąć kolejnego lockdownu, a ograniczenia dla niezaszczepionych nie powinny być postrzegane, jako ograniczenie ich wolności.

- Ograniczenia dla niezaszczepionych to nie naruszanie ich wolności, tylko ochrona wolności reszty społeczeństwa. Za wszelką cenę musimy uniknąć kolejnego lockdownu! - podkreślił Gowin na Twitterze.

We wtorek minister rozwoju poparł apel Rady Przedsiębiorczości zrzeszającej organizacje pracodawców o podjęcie zdecydowanych działań, które zapobiegną kolejnemu lockdownowi.

Rada wezwała rząd do wprowadzenia rozwiązań prawnych pozwalających na uzależnienie korzystania z usług i przebywania w określonych miejscach od wykazania zaszczepienia. "Nie może być tak, że koszty zdrowotne i finansowe odmowy poddania się szczepieniu przez część osób ponosi całe społeczeństwo. Zmuszanie zaszczepionych do de facto poddania się dyktatowi niezaszczepionych jest nieracjonalne i niemoralne" - brzmi apel.

- Rada Przedsiębiorczości zapewnia, że większość przedsiębiorców jest gotowa ograniczyć swoją ofertę wyłącznie do osób zaszczepionych lub posiadających certyfikat COVID-19, a tym samym finansowo partycypować w walce z pandemią koronawirusa i wesprzeć cele narodowego programu szczepień - napisano w apelu.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

yreksawa
2021-08-04 20:32:51
Panie Gowin zaszczepieni też się ponownie zarażają , pan się kompromituje tym szczepionkowym terrorem. ile miliardów zmalwersowaliście na szczepionkową mafię?
Gutek
2021-08-03 17:40:35
Świry jakich mało...przed kim chcecie się chronić? Jeżeli jesteś zaszczepiony to co się boisz niezaszczepionego? Zostawcie niezaszczepionych w swoim sosie, my sobie poradzimy...
ty, gowin
2021-07-29 20:47:29
ty za co się wezmiesz to spieprzysz. Sądownictwo - totalna obstrukcja, Szkolnictwo wyższe - epidemia punktozy. Jedyne co ci wychodzi od pewnego czasu to kurczowe trzymanie się koryta
Dziwaczne po-mysly ?
2021-07-29 15:34:31
Czyli tak dluugo... jak niezaszczepieni beda przebywac w Spoleczenstwie i roznosic zarazki i bakterie Covida... to tak dluugo mamy to "tolerowac" i ma byc "Sia - la - la" ??? A co z innymi zakaznymi Chorobami typu: Aids, E-bola, Kila czy Syfilizm lub Gruzlica itp... ?????
pRAWDA
2021-07-28 19:44:08
nIECH PRZESTANA KOPIOWAC Hameryki!!!! w Polsce - bo w tej Hameryce byl, jest i bedzie wszelaki Syf, bo tu NIE maja ludzie zadnego ubezpieczenia z rzadu. Jak NIE wykupisz to zdychasz. A jak masz to takie konowaly cie lecza ze ci zaraz wymysla taka chorobe ze trzeba potem na kawalki cie amputowac!!! ale ubezpieczenie dochodzi swej kasiory jak wykitujesz od rodziny!!! tak-tak. Wiec NIEch przymrurza oko na ten Covit - czy jak mu Corona!!! Zawsze byly i beda grypy roznego rodzaju
k....k12
2021-07-28 18:19:03
Ograniczenia dla niezaszczepionych to nie ograniczenie ich wolności-paple Gowin, a co to innego jest, jak nie ograniczenie wolności. Po co ta ekwilibrystyka? Puszczają w lud testowe hasła typu odmowa pomocy medycznej dla niezaszczepionych i sprawdzają reakcje tegoż. Już powinniście poniesc konsekwencje za te wszystkie śmierci z braku pomocy medycznej w latach 2020\2021. Wszelkimi siłami kamuflujecie konsekwencje szczepień tj śmierci i poważne NOPy. Pytam gdzie fundusz dla ofiar eksperymentu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ