poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Koronawirus > Harcerska akcja. Niezapominajka dla medyka

Harcerska akcja. Niezapominajka dla medyka

Harcerska akcja. Niezapominajka dla medyka
Data publikacji: 2020-04-07 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-07 21:29
Wywietleń: 727 450512

Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczyna we wtorek (7 kwietnia), czyli w Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia, akcję społeczno-edukacyjną #NiezapominajkaDlaMedyka. Zainicjowała ją Chorągiew Mazowiecka ZHP, by w tym trudnym czasie szczególnie pamiętać o naszych bohaterach — medykach, którzy każdego dnia walczą o to, abyśmy mogli wrócić do normalności.

Pomysłodawcy chcą pokazać, jak bardzo jesteśmy wdzięczni pracownikom ochrony zdrowia za ich heroiczny wysiłek. Symbolem inicjatywy jest kwiat niezapominajki, którego obecność w przestrzeni publicznej w czasie epidemii będzie przypominała o towarzyszących akcji haśle „Szacunek-Wdzięczność-Pamięć”.

Ideą akcji, która przypada na trudny czas światowej pandemii, jest publiczne wyrażenie szacunku i wdzięczności ratownikom medycznym, pielęgniarkom, lekarzom, farmaceutom, diagnostom, laborantom, salowym, ale też personelowi administracyjnemu – wszystkim pracownikom placówek ochrony zdrowia, za ich trudną i niebezpieczną pracę oraz pamięci o obowiązujących zasadach higieny, chroniących przed zakażeniem koronawirusem.

- Zwłaszcza teraz niezwykle ważne jest pokazywanie, że doceniamy służbę pracowników ochrony zdrowia, że jesteśmy wdzięczni za to, co robią. Każdy z nich jest Bohaterem. Pokażmy, że doceniamy ich pracę i codzienną odwagę, że o nich pamiętamy. Wiem, że wielu z was na co dzień to robi włączając się w różne akcje wspierania medyków. Dziś zróbmy to wszyscy tak, jak możemy – symbolicznie. Przypnijmy niezapominajkę do naszych ubrań i pokażmy naszą wdzięczność i nasze wsparcie – mówi naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad.

Jak się włączyć w akcję?

  • Wystarczy wykonać z dostępnych materiałów kwiat niezapominajki. Pomysły, instrukcje i inspiracje można znaleźć na stronie niezapominajkadlamedyka.pl
  • Zdjęcie z wykonaną niezapominajką oznaczamy hasztagiem: #NiezapominajkaDlaMedyka i umieszczamy w mediach społecznościowych
  • Przypnijmy niezapominajkę do ubrania i pokażmy, że jesteśmy z pracownikami służby zdrowia w tym trudnym czasie.

(ip) 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie