środa, 25 listopada 2020r.

Gaz-System wspiera szpital w Świnoujściu

Data publikacji: 2020-04-09 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-09 17:41
Gaz-System wspiera szpital w Świnoujściu
 

Gaz-System SA - właściciel terminalu LNG w Świnoujściu- zdecydował o wsparciu finansowym świnoujskiego Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. Darowizna wynosi 250 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zadania związane z przeciwdziałaniem zakażeniom koronawirusem. Wcześniej spółka wsparła Szpital Wojskowy w Wałczu.

Dofinansowanie świnoujskiej placówki obejmuje uzgodnione z dyrekcją szpitala najpilniejsze potrzeby w zakresie sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej, czyli respiratora z możliwością monitorowania badania kalorymetrii pośredniej,
aparatu do ciągłej terapii nerkozastępczej, masek HEPA i kombinezonów.

Dodatkowo, zarząd Polskiego LNG (z Grupy Kapitałowej Gaz-Systemu) zdecydował o użyczeniu samochodu dla potrzeb szpitala.

- Mając na uwadze troskę o mieszkańców Świnoujścia, niezwłocznie podjęliśmy decyzję o wsparciu szpitala miejskiego - podkreśla Tomasz Stępień, prezes Gaz-Systemu. - Doposażenie tej placówki medycznej zwiększy także bezpieczeństwo naszych pracowników, dbających o ciągłość działania terminalu LNG, ważnego punktu dostaw gazu do Polski.

Darowizna jest kolejną, jaką Gaz-System przekazał na walkę z epidemią koronawirusa w Zachodniopomorskiem. Wcześniej dofinansowano Szpital Wojskowy w Wałczu, który jest wpisany na listę oddziałów zakaźnych, wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia dla pacjentów z infekcją wywołaną przez koronawirusa. W tym przypadku 665 tys. zł przeznaczono na zakup łóżek dla pacjentów, środków ochrony osobistej dla personelu medycznego i urządzeń podtrzymujących czynności życiowe.

(ek)

Fot. Bartosz Turlejski

Na zdjęciu: Wsparcie trafi do świnoujskiego Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

Komentarze

mieszkaniec Świnoujścia
2020-04-09 14:47:08
Brawa dla Gaz-Systemu SA

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ