Wtorek, 21 maja 2024 r. 
REKLAMA

Czy w Szczecinie udzielane będą śluby? Miłość w czasach zarazy

Data publikacji: 18 marca 2020 r. 22:51
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2020 r. 00:06
Czy w Szczecinie udzielane będą śluby? Miłość w czasach zarazy
 

Sytuacja zagrożenia koronawirusem wpływa na wszystkie obszary naszego życia. Może też pokrzyżować plany osobom, które właśnie zamierzają się pobrać. Urząd Stanu Cywilnego w Szczecinie udziela ślubów, ale apeluje do nowożeńców o to, by w uroczystościach w Sali Ślubów USC brało udział możliwie jak najmniej gości.

- Jeżeli chodzi o śluby cywilne, to odbywają się zgodnie z ustalonymi terminami - przekazuje Marta Kufel z CIM. - Jednak rzeczywiście kierując się troską i bezpieczeństwem mieszkańców, apelujemy do nowożeńców o to, by w uroczystościach odbywających się w Sali ślubów szczecińskiego Urzędu Stanu Cywilnego brało udział możliwie jak najmniej gości. Warto również pamiętać o tym, że istnieje możliwość dokonania zmiany terminu zaplanowanego ślubu. Tego typu kwestie są indywidualnie ustalane z nowożeńcami.

W ostatnich dniach na odwołanie ślubu zdecydowała się jedna para. Bez wskazania innego terminu.

  • Do Sali Ślubów w Zamku Książąt Pomorskich nie będzie wpuszczanych więcej niż 30 osób – taka obecnie jest jej pojemność.
  • Istnieje możliwość dokonania zmiany terminu zaplanowanego ślubu. Dla takich par uruchomiono dodatkowe terminy w drugiej połowie roku oraz wydłużono godziny udzielania ślubów w okresie wakacyjnym. Terminy rezerwowane przez internetowy kalendarz ślubów należy potwierdzać telefonicznie.

Magistrat jednocześnie prosi mieszkańców miasta, by możliwie jak najwięcej spraw urzędowych załatwiali za pośrednictwem Internetu (np. za pomocą poczty elektronicznej usc@um.szczecin.pl lub telefonicznie. W celu ograniczenia liczby osób oczekujących w USC, prosi o wcześniejsze umówienie się na wizytę na konkretny dzień i godzinę. Dokonać tego można przez stronę https://eurzad.szczecin.pl/chapter_51010.asp lub poprzez infolinię 91 424 5000.

Z oczywistych przyczyn nie odbędą się też zaplanowane przez USC w najbliższym czasie uroczystości przekazania medali parom, które obchodzą złote gody.

- Z uwagi na zaistniałą sytuację, uroczystości związane z wręczaniem medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały odwołane - mówi Marta Kufel. - Pracownicy szczecińskiego Urzędu Stanu Cywilnego będą indywidualnie kontaktować się z każdą z par i ustalać szczegóły dotyczące nowych terminów jubileuszów. ©℗

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mika
2020-03-19 19:38:51
A który przepis kościelny zakazuje udzielania ślubu?
@roger
2020-03-19 11:05:09
A kogo obchodzi jakiś post? Chyba tylko katooszołomów.
@ roger
2020-03-19 11:04:14
W Wielkim Poście tylko lewacy piszą komentarze.
uczestnik
2020-03-19 09:39:27
Czy Pan fotograf W USC Zamek może zostać odesłany do domu.Jego zachowanie w tym miejscu,rodzi pytanie kto to jest osobnik wymuszajacy w chamski sposob foto,jak by to była izba przyjęć w MO.
roger
2020-03-19 07:44:12
W Wielkim Poście nie ma slubów!!!!!!!!!!!! to tylko lewacy to robią
Nie takie zarazy miłość przetrwała.
2020-03-19 00:04:13
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA