Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

187 tysięcy nowych maseczek dla szpitali

Data publikacji: 2020-04-10 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-10 15:39
187 tysięcy nowych maseczek dla szpitali
Maseczki trafią m.in. do szpitala przy ul. Arkońskiej. Fot. Łukasz Tymko  

Nowy sprzęt ochrony osobistej, w tym 187 tysięcy maseczek, trafi do szpitali na terenie województwa zachodniopomorskiego. Sprzęt jest rozwożony z magazynów Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, do których został dostarczony przez Agencję Rezerw Materiałowych.

Maseczki w pierwszej kolejności powędrują do szpitala jednoimiennego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie i do dwóch szpitali z oddziałami zakaźnymi, w Koszalinie i Wałczu. Pulę środków ochrony osobistej otrzymała również Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.

Jak informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki: "Kolejne partie maseczek są dystrybuowane do wszystkich szpitali województwa zachodniopomorskiego. Maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji trafią także do osób pracujących i przebywających w domach pomocy społecznej, ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach interwencji kryzysowej, specjalistycznych ośrodkach wsparcia, placówkach udzielających tymczasowego schronienia osobom bezdomnym, a także placówkach całodobowej opieki"

(as)

Na zdjęciu: Maseczki trafią m.in. do szpitala przy ul. Arkońskiej.

Fot. Łukasz Tymko

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA