środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Władza wie lepiej

Władza wie lepiej

Data publikacji: 2016-09-10 10:41
Czytam w macierzystej gazecie rozmowę z Robertem Krupowiczem, burmistrzem Goleniowa i oczom nie wierzę. W XXI wieku, w środku Europy włodarz sporej gminy jest przeciwko segregowaniu śmieci przez mieszkańców, bo to dla nich stres... Oraz dla tego, że gmina nie umie wyegzekwować deklarowanej segregacji. No i że koszty są większe, bo trzeba transportować cztery  rodzaje odpadów, a nie jeden. I, że gdyby robiły to wyspecjalizowane firmy, to by było lepiej taniej i mniej skomplikowanie.

Otóż nie. O ile w gminie Goleniów firmy śmieciowe nie zatrudniają krasnoludków, to za segregację każą sobie zapłacić. Czyli nie będzie taniej z pewnością. Czy wygodniej? Śmietniki z nieposegregowanymi odpadami wypełniają się szybciej i muszą być większe. 

Pozostają jeszcze kwestie edukacji i współodpowiedzialności. Bez uświadomienia sobie ile każde gospodarstwo domowe produkuje odpadów, które można odzyskać nie zmieni się naszych nawyków. Nawet tych najprostszych - zastępowania jednorazówek hojnie rozdawanych w sklepach torbami wielokrotnego użytku zabieranego w domach.

Jest za to jeden powód, dla którego można uznać słowa burmistrza Krupowicza za sensowne. Powrót do zasady władza wiele lepiej i zrobi obywatelowi dobrze. Niech nie uczestniczy, niech nie ponosi odpowiedzialności. My mu urządzimy lepsze życie. 

 

Komentarze

Dred
Na zachód od Odry moga sprawdzac czy ktos nie segreguje smieci, sa przeciez kody paskowe, jest policja i sa dotkliwe kary dla cwaniakow, generalnie u wladzy maja byc ludzie kompetentni a nie "zajmujacy sie utrwalaniem slusznych wartosci" dlatego PiS jak sie ludzie nasyca programem 500 zniknie na zawsze
2016-09-12 07:50:22
rysiek, fajny chłopak
Powiedział, jak jest. Dwadzieścia lat "edukuje" się społeczeństwo i nie dało się baranów nauczyć zgniatania butelek przed wrzuceniem do pojemnika. Cała ta segregacja to zawracanie głowy, bo przecież są specjalistyczne zakłady, które mają segregować ten rzekomo posegregowany syf. Krupowicz powiedział jak jest, i tyle.
2016-09-11 23:27:20
Dryja
Poprawne, po linii, w głównym nurcie. Bez wnikania w upierdliwe realia, co np. zrobić z właścicielami mieszkań, którzy nie segregują "bo nie". Rozwiązanie umowy najmu niemożliwe. Jakieś propozycje? Byle realne.
2016-09-10 22:57:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy