wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Problem z problemem

Problem z problemem

Data publikacji: 2016-05-22 21:11

Dobrze zareagowała premier Beata Szydło na wystąpienie posła Roberta Winnickiego, który swą formalną niezależność (wystąpił z Kukiz’15) wsparł w piątek na wezwaniu, by uniezależnić Polskę od Unii Europejskiej i „wyprowadzić sztandar” UE z Sejmu, bo to „znak okupacji”. Oświadczyła, że mówienie, iż Polska ma wyjść z Unii, to dowód „nieodpowiedzialności”. Tym samym słowem potraktowała wprawdzie wystąpienia opozycji, ale ważne, że choć tak się zdystansowała – jak wcześniej Jarosław Kaczyński – od skrajnych, antyunijnych głosów, których coraz więcej na scenie politycznej.

Rzecz w tym, że jej ostre, konfrontacyjne wobec Komisji Europejskiej wystąpienie, grające na patriotycznych nutach fałszywą melodię o zagrożeniu naszej suwerenności przez Brukselę, wpisało się – w całości – właśnie w ów ton, który dodaje wiary i argumentów przeciwnikom UE. Nie bez kozery powoływał się Winnicki na nie tak dawne wyprowadzenie unijnych flag (zwanych „szmatami” przez Krystynę Pawłowicz) z Kancelarii Premiera.

„To nie Polska ma problem z KE – mówiła pani premier. – To KE ma problem”. W domyśle: ze sobą.
Możliwe. Ale cały problem polega na tym, że Polska, kraj Unii, ma dokładnie te same problemy co Unia. Tak więc problemy Komisji Europejskiej są również problemami Polski. Zwłaszcza gdy jednym z nich jest ona sama.

Komentarze

Winnicki
Panie redaktorze, ma Pan całkowitą rację.Pani Premier nie tylko powinna zabierać głos, ale przede wszystkim działać.Gadania i to zwykle pustego mamy dość.Niech Pan nie bierze pod uwagę tego, co piszą przede mną, to zwykłe warchoły, które zdolne są tylko do krytykowania, nie posługując się żadnymi argumentami.
2016-05-29 17:30:33
Jarun
P.Amo staram się czytać ze zrozumieniem, nawet niedorzeczności, np: "...problemy Komisji Europejskiej są również problemami Polski" A.L. - czyli, uczeń dostał zły stopień, nauczyciel ma kłopot. Bzdura !
2016-05-29 14:59:36
Ama
P.Jarun tekst należy przeczytać ze zrozumieniem...
2016-05-26 20:25:58
ministrant
Może proboszcz zaciągnął na zaplecze, wytarmosił za uszy i przywrócil właściwy porządek rzeczy?
2016-05-26 14:59:57
Jarun
Pan Artur ocenia wystąpienie pani premier nie podając argumentów, tylko określa: jest dobrze, jest źle. Dlaczego ciągle trzeba przekonywać Polaków, że powinniśmy za wszelką cenę być w Unii? Jeżeli coś jest dobre i korzystne - to nie trzeba przekonywać !
2016-05-23 10:14:28
Dryja
Ooo! Co za odmiana. Da się czytać ADL. Tekst taki,że z grupsza wiadomo o co chodzi. Co do UE, jest sukces bo € funkcjonuje już 14 lat a żadna wcześniejsza unia monetarna ponoć nie trwała dłużej niż 12 lat. Polska jest problemem? Kochana UE, przed tobą wybory w Austri, Brexit, Gretxit z uchodź cami co u nich utkwili, Włochy też z uchodźcami co tam utkwili, miliony samotnych smagłych w wieku poborowym na unijnym terenie, nieprzewidywalny wynik kampanii wyborczej w USA i jeszcze obietnice dane Turcji (ktoś tu odjechał) a ty UE zajmujesz się konfliktem dwóch kolegów studiujących dawno temu, za komuny, na jednym roku Wydziału Prawa UW. Ten z Żoliborza nie odpuści i ten z prowincji też nie może. Kochana UE, to się smutno skończy.
2016-05-23 00:00:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”